Temetés

„Jézus így folytatta: „Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meghal is, élni fog. Az, aki úgy él, hogy hisz bennem, nem hal meg örökre. Hiszed ezt?” (Jn 11,25-26)

A temetés bejelentéséhez a következők szükségesek:

• Időpont egyeztetése:
    • Először a temetést végző céget kell felkeresni, akik az adatok felvétele után adnak egy lehetséges temetési időpontot.
    • Fontos azonban, hogy a temetés időpontját a plébánossal is minden esetben egyeztessék! Ha nélkülünk döntenek a temetés időpontjáról, akkor lehetséges, hogy a temetést az adott időpontban – betervezett elfoglaltság miatt – nem tudjuk elvégezni.
  • A temetési bejelentő lap kitöltése az irodában. A következőkre lesz szükség:
    • Halotti anyakönyvi kivonat az adatok pontossága érdekében
    • Az elhunyt neve. Nők esetében a leánykori névre lesz szükségünk.
    • A halál időpontja, és az elhalálozás helye.
    • Az elhunyt családi állapota.
    • Az elhunyt születési helye, ideje, vallása, lakcíme.
    • Az elhunyt házastársának neve, születési helye, ideje, vallása. Ha egyedülálló volt az elhunyt, akkor szükséges lesz a szüleinek neve, vallása is.
    • Részesült-e a betegek kenetének szentségében az elhunyt? (Járt-e nála pap a közelmúltban?)
    • Koporsóban vagy urnában helyezi el szerette földi maradványait?
    • A temetéshez szükséges engedély megkérése abban az esetben, ha az elhunyt a lakcíme (lakcímkártya) alapján nem ahhoz a plébániához tartozik, amely eltemeti. Ebben az esetben a lakhely szerint illetékes plébániától kell engedélyt kérnie a hozzátartozóknak, hogy plébániánk a temetést elvégezhesse. Ennek hiányában nem áll módunkban a temetést elvégezni.
    • Egyeztetés a gyászmise időpontjáról.
    • A szertartásdíjak befizetése.
    • Az egyházközségi hozzájárulás rendezése.
  • Egyéb információk és kérések:
    • Sem a temetőben sem pedig a gyászmisén világi búcsúztató mondását, felolvasását nem vállaljuk az esetlegesen előforduló kellemetlenségek miatt. Amennyiben hosszabb búcsúztató szöveget kívánnak mondani, abban az esetben azt vagy családtag vagy meghívott végezze! A világi búcsúztatás szövege minden esetben a katolikus temetési szertartás előtt hangzik el.

Bármi kérdésük van, kérjük, keressenek minket elérhetőségeinken!