Templomlátogatás

Március 19-én, kedden a látogatás szünetel, a templom csak az ünnepi szertartások idejére (lásd itt) lesz nyitva.

2021. október 4-től az alsóvárosi templom megnyílt az imádkozni betérők, látogatók előtt.
Templomunkba minden hétfőn, kedden és pénteken 14.30-tól 17.30 óráig betérhetnek az imádkozók, látogatók. Ez az időpont változhat vagy ideiglenesen felfüggesztésre kerülhet, amelyről elsősorban híreinkben adunk tájékoztatást.

A látogatási idő alatt templomőr ügyel az épület biztonságára.
A templomban tartózkodás általános szabályait kérjük betartani:

• Isten házához méltó öltözet (cipő, hosszú szoknya/nadrág, fedett váll)
  • A szentély lépcsője előtt térdet hajtunk (vagy ha ez nehéz, meghajolunk)
  • Megőrizzük a templom csendjét

Továbbá:

Amennyiben állami és/vagy egyházi rendelkezés előírja, kötelező a kihelyezett kézfertőtlenítőt használni! Ez esetben a bejáratokhoz kihelyezett feliratok hívják fel a figyelmet a kötelező kézfertőtlenítésre.
Csak felsőlégúti panaszoktól mentesen szabad látogatni a templomot!
Amennyiben állami és/vagy egyházi rendelkezés előírja, kötelező a védőmaszkot viselni! Ez esetben a bejáratokhoz kihelyezett feliratok hívják fel a figyelmet a kötelező maszkviselésre.
A templomőr a szabályokat be nem tartó látogatót figyelmezteti, és kiküldheti az épületből.
A templomban a betérő látogatók számára a mosdó, illemhelyiség használata nem biztosított.
A sekrestyébe, a gyóntatóhelyiségbe, a szentélybe (ahol a szentmisét bemutatjuk), a szószékre, illetve az orgonakarzatra a bejutás a betérő látogatók számára nem megengedett.
A dohányzás és szemetelés tilos!
Háziállat, kerékpár behozatala a templomba tilos!
A templom nem a baráti összejövetelek színhelye, az ilyen viselkedés és a profán beszélgetés nem megengedett.
Fényképezni lehet, vakuval is, de csak a templom berendezéseinek érintése, elmozdítása nélkül.
A padba beülve, csendesen akár a látogatási idő végéig lehet imádkozni.
A templomőr nem idegenvezető, nem köteles a templom történetéről részletes információkkal szolgálni.
A kolostor nem plébániánkhoz tartozik, így annak megtekintését nem áll módunkban biztosítani.
Nagyobb csoportok csak plébániánkon történő előzetes bejelentkezés alapján látogathatják a templomot.
A templomban rózsafüzér, szentírás és templomunkról szóló fényképes, történeti kiadvány is kapható.