Templomlátogatás

2021. október 4-től (hétfő) az alsóvárosi templom megnyílt a látogatók, imádkozni betérők előtt.
Templomunkba minden hétfőn, kedden és pénteken 13-tól 17.30 óráig betérhetnek a látogatók, imádkozók. Ez az időpont télen változhat vagy ideiglenesen felfüggesztésre kerülhet a hideg idő miatt, ezért kérjük aktuális híreinket követni, amelyben megtalálhatók a legfrissebb információk.

A látogatási idő alatt templomőr ügyel az épület biztonságára.
A templomban tartózkodás általános szabályait kérjük betartani:

• Isten házához méltó öltözet
  • a templom csendjének megőrzése (Silentium!)
  • tisztességes viselkedés
  • evés-ivás mellőzése

Továbbá:

Kérjük a kihelyezett kézfertőtlenítőt használni!
Csak felsőlégúti panaszoktól mentesen szabad látogatni a templomot!
Amennyiben állami és/vagy egyházi rendelkezés előírja, kötelező a védőmaszkot viselni!
A templomőr a szabályok betartását elmulasztó látogatót figyelmezteti, és kiküldheti az épületből.
A templomban a betérő látogatók számára a mosdó, illemhelyiség használata nem biztosított.
A sekrestyébe, góyntatóhelyiségbe, szentélybe (ahol a pap misézik), szószékre, illetve az orgonakarzatra a bejutás nem lehetséges.
A dohányzás és szemetelés szigorúan tilos!
A templom nem a baráti összejövetelek színhelye, az ilyen viselkedés nem megengedett.
Fényképezni lehet, vakuval is, de csak a templom berendezéseinek érintése, elmozdítása nélkül.
A padba beülve, csendesen akár a látogatási idő végéig lehet imádkozni.
A templomőr nem idegenvezető, nem köteles a templom történetéről részletes információkkal szolgálni.
A kolostor nem a plébániánkhoz tartozik, így annak megtekintését nem áll módunkban biztosítani.
Nagyobb csoportok csak plébániánkon történő előzetes bejelentkezés alapján látogathatják a templomot.
A templomban rózsafüzér, szentírás és templomunkról szóló fényképes kiadvány is kapható.