Szent József kórus

Templomunk énekkara sokéves szünet után 2016. ősszel kezdett el szerveződni, új tagokkal. Célunk a gregorián és egyéb liturgikus énekek, többszólamú művek megszólaltatása, a Passió eléneklése, és körmeneteken ill. liturgikus szertartásokon való énekes részvétel. 2018. szeptembertől többen is csatlakoztak hozzánk, így egy 23 fős vegyeskarrá alakultunk, s ezzel együtt felvettük templomunk patrónusának nevét: Szent József kórusként működünk tovább. 2020-ban jelenleg 33-an vagyunk. Minden hónap első vasárnapján éneklünk a 10 órai szentmisén, illetve a nagyobb ünnepeken. Nagy segítségünk Martonné Németh Mária tanárnő, helyettes kántor, aki biztosítja, hogy a zenei szolgálat vagy énekkari próba zavartalanul működjön egyéb szolgálatbeli elfoglaltságom idején is. Szeretettel várjuk mindazokat, akik úgy érzik, szívesen csatlakoznának hozzánk és énekelnének az Úrnak. Kottaismeret erősen ajánlott a gyorsabb tanulás végett, de nem feltétlen szükséges, viszont jó zenei hallás, ritmusérzék és szolgálatbeli hűség mindenképpen.

Próbákat minden kedden és szerdán 16.30 órától tartunk a plébánián (vagy egyeztetés után a templomban).

Domján József
kántor