Szent József kórus

Templomunk énekkara sokéves szünet után 2016. ősszel kezdett el szerveződni, új tagokkal. Célunk a gregorián és egyéb liturgikus énekek, többszólamú művek megszólaltatása, a Passió eléneklése, és körmeneteken ill. liturgikus szertartásokon való énekes részvétel. 2018. szeptembertől többen is csatlakoztak hozzánk, így egy 23 fős vegyeskarrá alakultunk, s ezzel együtt felvettük templomunk patrónusának nevét: Szent József kórusként működünk tovább. 2019-ben jelenleg 31-en vagyunk. Minden hónap első vasárnapján éneklünk a 10 órai szentmisén, illetve a nagyobb ünnepeken. Nagy segítségünk Martonné Németh Mária tanárnő, helyettes kántor, aki biztosítja, hogy a zenei szolgálat vagy énekkari próba zavartalanul működjön egyéb szolgálatbeli elfoglaltságom idején is. Szeretettel várjuk mindazokat, akik úgy érzik, szívesen csatlakoznának hozzánk és énekelnének az Úrnak. Kottaismeret nem feltétlen szükséges, de jó zenei hallás, ritmusérzék és szolgálatbeli hűség mindenképpen.

Próbákat minden kedden és szerdán 16.30 órától tartunk a plébánián (vagy egyeztetés után a templomban).

Domján József
kántor