Szent József kórus

Templomunk énekkara sokéves szünet után 2016. ősszel kezdett el szerveződni, új tagokkal. Célunk a gregorián és egyéb liturgikus énekek, többszólamú művek megtanulása s előadása, a Passió eléneklése, és körmeneteken ill. liturgikus szertartásokon való énekes részvétel. 2018. szeptembertől többen is csatlakoztak hozzánk, így egy 23 fős vegyeskarrá alakultunk, s ezzel együtt felvettük templomunk patrónusának nevét: Szent József kórusként működünk tovább. Jelenleg minden hónap első vasárnapján éneklünk a 10 órai szentmisén, illetve a nagyobb ünnepeken. Próbákat minden kedden 17-től 19 óráig tartunk a plébánián (vagy egyeztetés után a templomban). Nagy segítségünk Martonné Németh Mária tanárnő, helyettes kántor, aki biztosítja, hogy a zenei szolgálat vagy énekkari próba zavartalanul működjön egyéb szolgálatbeli elfoglaltságom idején is. Szeretettel várjuk mindazokat, akik úgy érzik, szívesen csatlakoznának hozzánk és énekelnének az Úrnak. Kottaismeret nem feltétlen szükséges, de jó zenei hallás, ritmusérzék és szolgálatbeli hűség mindenképpen.

Domján József
kántor