Rózsafüzér Társulat

A Szent Klára Rózsafüzér Társulat vezetését 2001-ben vettem át az elődömtől. Akkoriban minden hónap első péntekén elimádkoztunk egy tized rózsafüzért a Szentatya szándékára és egy litánia keretében megtörtént a titokcsere. Fontos, hogy legyen 15 fő, mert csak így tudjuk mindennap elimádkozni a teljes rózsafüzért. Mindig megbeszéljük imaszándékainkat. A szándékoknál elsőbbséget adunk az Egyház általános szándékának, de saját egyházközségünk szándékára is gyakran felajánljuk imáinkat. Szem előtt tartjuk az imádságos lelkület fenntartását és arra törekszünk, hogy lelkiekben megerősödjünk. A jövőben minden hónap első péntekén, a szentmise megkezdése előtt egy órával tartjuk imaóránkat a Szent József plébániatemplomban.

Csáki Lászlóné
egykori imakör vezető

Az imacsoportot Csorba Tamás plébános megbízásából Balassa Balázs akolitus vezeti.