2021. szeptember 03. | 11:17

Hírek, liturgikus rend – 2021. szeptember 5.

Ma 19 órakor a bérmálkozók szüleinek tartunk megbeszélést a plébánián (Ady u. 15.).

7-én, kedden Szent Márk, István, Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk ünnepe lesz.

8-án, szerdán Szűz Mária születését ünnepeljük (Kisboldogasszony).

Várjuk a testvéreket az ünnepi szentmisékre.

10-én, pénteken a zalakarosi Isteni Irgalmasság templomba zarándokolunk, ahol részt veszünk az engesztelésen, majd a szentmisén. A templom Apostoli Szentszéktől kapott kiváltsága, hogy a szükséges feltételek teljesülése mellett (szentgyónás, szentáldozás, ima a pápa szándékára) teljes búcsú nyerhető. Menetrend szerinti buszjárattal megyünk, ami 14.45 órakor indul a 3-as megállóból. Visszafele a 18.40 órakor induló autóbusszal jövünk. A péntek esti szentmise az alsóvárosi templomban elmarad.

Kérjük, akik még nem rendezték a kongresszusi zárómise utazási díját, azt legyenek szívesek megtenni a héten. A díjat hétfőn 9-től 11 óráig és csütörtökön 14-től 17 óráig lehet még befizetni a plébánia hivatalban Pásztori Máriánál. Az összeg: 7500 Ft/fő. Az autóbusz szeptember 12-én, vasárnap, reggel 5 órakor indul a Szent József térről. Enni-innivalót, esőkabátot, összecsukható széket, hozzanak magukkal. Fémtárgyakat a rendezvényre bevinni nem lehet. Visszafele kb. 15 óra után indul a busz.

12-én, vasárnap, 17 órakor szentségimádást tartunk az alsóvárosi templomban.

A bérmálási felkészítő folytatódik plébániánkon az alábbiak szerint:

– szeptember 11., szombat, 10 óra
– szeptember 18., szombat, 10 óra
– szeptember 25., szombat, 10 óra
– október 1., péntek, 16.30 óra
– október 8., péntek, 16.30 óra és
– október 9., szombat, 10 óra

A felkészítők helyszíne: a plébánia épülete (Ady u. 15.)
A bérmálás szentségét október 10-én, vasárnap, 16 órakor Varga László megyéspüspök fogja kiszolgáltatni.

Az induló hitoktatáshoz plébániánk önkéntes asszisztenst keres, jelentkezni az irodában lehet.

Kérjük a hittanosokat, kapcsolódjanak be plébániánk életébe; a fiúkat ministrálni, a lányokat pedig a szerveződő zsoltárénekes csoportba várjuk, akik majd a vasárnap 11 órai, szabadtéri szentmisén fognak énekelni. Megfelelő létszám esetén a zsoltárénekesek csoportjából gyermekkórust szeretnénk alakítani.

Elkezdődtek a felnőtt énekkar próbái a plébánián. A Szent József kórus a korábbi rend szerint minden hónap első vasárnapján fog énekelni, illetve készül az október 10-i bérmálási szentmisére is. A kórusba jelentkezni a kántor úrnál lehet a plébánia hivatal nyitvatartási idejében. További információ a jelentkezésről és a kórusról honlapunkon és Facebook-oldalunkon található.

A sekrestyési szolgálatra jelentkezőket keresünk. Kérjük, aki segíteni tud, akár egy állandó napot vagy vasárnap egy napszakot vállalva, az jelentkezzen irodánkban.

Közelgő események:

– szeptember 10., péntek, utazás a zalakarosi engesztelő napra
– szeptember 12., vasárnap, utazás a Kongresszus zárómiséjére
– szeptember 18., szombat, utazás Badacsonyba férfi testvéreinkkel
– szeptember 24., péntek, egyházközösségi kirándulás Esztergom-Visegrád-Szentendrére

Híreink, programjaink a faliújságon, illetve honlapunkon és a Facebookon is megtalálhatók.

Szeptember 5., vasárnap – Évközi 23. vasárnap

9.30 óra, szentmise
11 óra, szabadtéri szentmise (ÉNEKLAP)
12 óra, keresztelés: Kőmüves Korina Lújza