2021. szeptember 18. | 11:54

Hírek, liturgikus rend – 2021. szeptember 19.

Ma (vasárnap), 17 órakor a Szent József év kapcsán szentségimádást tartunk az alsóvárosi templomban.

A hét liturgyikus eseményei:

– hétfő: Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Szent Pál és társaik, vértanúk emléknapja
– kedd: Szent Máté apostol és evangélista ünnepe
– csütörtök: Pietrelcinai Szent Pió áldozópap emléknapja (szentmise nincs, a napot imádsággal szenteljük meg)
– péntek: Szent Gellér püspök és vértanú ünnepe

Várjuk a testvéreket a hétköznapi szentmisékre is.

Szeptember 24-én, pénteken egyházközösségi kirándulást szervezünk Esztergom-Visegrád-Szentendrére. Jelentkezni még hétfőn 9 és 11 óra között lehet, Pásztori Máriánál a plébánián (Ady u. 15.), a 10.00 Forint utazási költség befizetésével.

Szeptember 25-én, szombaton folytatódik a bérmálási felkészítő a plébánián, 10 órakor. A bérmálás szentségét Varga László megyéspüspök szolgáltatja ki október 10-én, vasárnap, 16 órakor az alsóvárosi templomban.

Október 9-én, szombaton, 16.30 órai kezdettel zenés áhítatot tartunk a palini kápolnában, melyre szeretettel várjuk a testvéreket. A belépés ingyenes, a kihelyezett dobozban adományokat elfogadunk.

Kérjük a hittanosokat, kapcsolódjanak be plébániánk életébe; a fiúkat ministrálni, a lányokat pedig a zsoltárénekes csoportba várjuk, akik a vasárnap 11 órai, szabadtéri szentmisén énekelnek.

A kiadványos asztalon jövő évi naptárak, kalendáriumok és rózsafüzér kapható, a termékek árát az állóperselybe kérjük helyezni.

Híreink, programjaink a faliújságon, illetve honlapunkon és a Facebookon is megtalálhatók.

Szeptember 19., vasárnap – Évközi 25. vasárnap

9.30 óra, szentmise
11 óra, szabadtéri szentmise (ÉNEKLAP): † Mária édesanya
12 óra, keresztelés: Szabó Péter