2021. szeptember 11. | 08:43

Hírek, liturgikus rend – 2021. szeptember 12.

Ma (vasárnap), 17 órakor szentségimádást tartunk az alsóvárosi templomban.

A hét liturgyikus eseményei:

– hétfő: Aranyszájú (Krizosztomosz) Szent János püspök és egyháztanító emléknapja
– kedd: A Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe. A szentmise végén a Szent Kereszt-litániát imádkozzuk templomunk Szent Kereszt oltára előtt
– szerda: A Fájdalmas Szűzanya emléknapja
– csütörtök: Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök, vértanúk emléknapja

Szeptember 17-én, pénteken a Gyékényesi Nótakör és Hagyományőrző Egyesület nótaestjére hívjuk a testvéreket a palini kápolna közösségi termébe. A program 17.30 órakor kezdődik. A belépés díjtalan, adományokat elfogadunk.

Szeptember 18-án, szombaton szeretettel hívjuk közösségünk férfi tagjait badacsonyi programunkra. Fonyódig vonattal utazunk, majd áthajózunk Badacsonyba, ahol túrázunk és ebédelünk. A délután folyamán érkezünk haza. A programra személyesen jelentkezni kell az irodában szeptember 15-ig (szerda). A kirándulás önköltséges. Ezen a napon (szept. 18.) Palinban a szentmise elmarad.

Ugyanezen a napon (szept. 18.) folytatódik a bérmálási felkészítő, 10 órakor a plébánián (Ady u. 15.). A bérmálás október 10-én, vasárnap, 16 órakor kezdődik.

Szeptember 24-én, pénteken egyházközösségi kirándulást szervezünk Esztergom-Visegrád-Szentendrére. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet (Ady u. 15.), hétfőn 9-11 és csütörtökön 14-17 óra között, Pásztori Máriánál, az utazási költség befizetésével (10.000 Ft.)

A Kaposvári Egyházmegye zsinatjának nyitó szentmiséje szeptember 25-én, szombaton, 11 órakor kezdődik a kaposvári Szent Imre templomban. Részletek a faliújságon.

Kérjük a hittanosokat, kapcsolódjanak be plébániánk életébe; a fiúkat ministrálni, a lányokat pedig a szerveződő zsoltárénekes csoportba várjuk, akik a vasárnap 11 órai szabadtéri szentmisén énekelnek.

Köszönjük szolgálattevőink segítségét, akik a zarándoklatok, kirándulások szervezésében, lebonyolításában részt vesznek.

Közelgő eseményeink:

– szeptember 18., szombat, utazás Badacsonyba férfi testvéreinkkel
– szeptember 24., péntek, egyházközösségi kirándulás Esztergom-Visegrád-Szentendrére
– október 9., szombat, 16.30 óra, zenés áhítat a palini kápolnában

Híreink, programjaink a faliújságon, illetve honlapunkon és a Facebookon is megtalálhatók.

Szeptember 12., vasárnap – Évközi 24. vasárnap

9.30 óra, szentmise
11 óra, szabadtéri szentmise (ÉNEKLAP): † Rozália nagyanya
17 óra, szentségimádás