2021. augusztus 28. | 09:59

Hírek, liturgikus rend – 2021. augusztus 29.

Akik közösségünkből szeretnének részt venni Pintér Béla énekes mai napon tartandó keresztény könnyűzenei koncertjén az evangélikus templomban, 14.15 órakor gyülekezzenek plébániánk előtt, és együtt mennénk.

Pénteken Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító emléknapja lesz.

A hétköznapi szentmisék gyakoribb látogatására buzdítjuk a híveket.

Az eucharisztikus kongresszus zárómiséjére jelentkezetteket kérjük, a héten szíveskedjenek rendezni az utazási költséget. A díjat hétfőn 9-től 11 óráig és csütörtökön 14-től 17 óráig lehet befizetni a plébánia hivatalban Pásztori Máriánál. Az összeg 7500 Ft/fő.

A bérmálási felkészítő folytatódik plébániánkon az alábbiak szerint:

– szeptember 4., szombat, 15 óra
– szeptember 11., szombat, 10 óra
– szeptember 18., szombat, 10 óra
– szeptember 25., szombat, 10 óra
– október 1., péntek, 16.30 óra
– október 8., péntek, 16.30 óra és
– október 9., szombat, 10 óra
A felkészítők helyszíne: a plébánia hittanterme (Ady u. 15.)
A bérmálás szentségét október 10-én, vasárnap, 16 órakor Varga László megyéspüspök fogja kiszolgáltatni.

Szeptember 1-vel elkezdődik a hitoktatás. Hálásan megköszönjük Gyenes Edit hitoktató több évtizedes munkáját, örömteli és jó egészségben eltöltendő nyugdíjas éveket kívánunk számára. Utóda Győri Bernadett lesz.
A hitoktatással kapcsolatos információkat honlapunkon is közzétesszük. Az induló hitoktatáshoz egyúttal önkéntes asszisztenst keresünk.

Kérjük a hittanosokat és szüleiket, kapcsolódjanak be plébániánk életébe; a fiúkat ministrálni, a lányokat pedig a szerveződő zsoltárénekes csoportba várjuk, akik majd a vasárnap 11 órai, szabadtéri szentmisén fognak énekelni.

Szeptember 1-jén, szerdán elkezdődnek az énekkari próbák is. Várjuk az énekkarosokat a plébánia hittantermébe 16.30 órára. Várunk továbbá jelentkezőket is templomunk kórusába. Jelentkezni irodai nyitvatartási időben lehet a plébánia hivatalban a kántor úrnál.

Németh Józsefné Amálka eddig végzett, hűséges szolgálatát betegsége miatt ellátni nem tudja. Jelenleg Novák Istvánné Margit segít a sekrestyési szolgálatban, amit hálásan megköszönünk, de erőn felül tőle sem várhatjuk el a teljes szolgálat ellátását. Ezért kérjük, aki segíteni tud – akár egy állandó napot vagy vasárnap egy napszakot vállalva –, az jelentkezzen irodánkban.

Közelgő események:

– szeptember 12., vasárnap, utazás a Szentatya miséjére, Budapestre
– szeptember 18., szombat, férfiak kirándulása Badacsonyba
– szeptember 24., szombat, egyházközösségi kirándulás Esztergom-Visegrád-Szentendrére

Híreink, programjaink a faliújságon, illetve honlapunkon és a Facebookon is megtalálhatók.

Augusztus 29., vasárnap – Évközi 22. vasárnap

9.30 óra, szentmise: † Zoltán
11 óra, szabadtéri szentmise (ÉNEKLAP): † Dénes áldozópap
12 óra, keresztelés: Kis Dénes Botond