Menü

2020. február 09. | 19:47

Hírek, liturgikus rend – 2020. február 9.

Évközi 5. vasárnap

Hírek

Február 10-én, a hónap második hétfőjén 16.30 órától a Mária-kör, 18 órától az Olvasó-kör imádkozik a plébánián.

Február 11-én, kedden a betegek világnapján az alsóvárosi templomban 10 és 18 órakor, Palinban 16 órakor lesz szentmise, mindegyik misén kiszolgáltatjuk a betegek kenetének szentségét. A 10 órai szentmise előtt gyónási lehetőséget biztosítunk.
Kedden 19 órakor a férfi imacsoport találkozik a plébánián.

Február 12-én, szerdán, 18 órakor a Tanácsadó Testület tartja soron következő ülését a plébánián.

Február 16-án, vasárnap, 18 órakor szeretettel várjuk a szerelmesek miséjére a házas- jegyes- és szerelmes párokat. A házasság hete rendezvénysorozat programjain való részvételre szintén buzdítjuk a párokat. A program megtalálható a hirdetőtáblán.

Előre hirdetjük:

Február 25-én, húshagyó kedden, 18 órai kezdettel, imádsággal egybekötött fánk-partit tartunk a plébánián. A szervezéshez és lebonyolításhoz jelentkezőket várunk. A rendezvényre legkésőbb február 20-ig jelentkezni kell az irodában. Ezen a napon a szentmise kivételesen reggel 7 órakor kezdődik.

Február 28-án, pénteken elkezdődnek a keresztúti ájtatosságok templomunkban. Kérjük a közösségvezetőket, hogy a beosztás szerint készüljenek csoportjukkal az ájtatosság vezetésére. A beosztás megtalálható a hirdetőtáblán és honlapunkon is.

Április 24-én, pénteken egyházközségi kirándulást szervezünk Kecskemétre. Részletek, jelentkezés hamarosan.

Szentmiseszándék és az egyházközségi hozzájárulás befizethető a sekrestyében és az irodában.

Püspök atya kérését közvetítve kérjük a kedves híveket, hogy óvodába, általános iskolába, gimnáziumba vagy kollégiumba készülő gyermekeik, unokáik számára javasolják a katolikus intézményeinkbe történő jelentkezést.

Szeptember 13-án a budapesti Eucharisztikus Kongresszusra akik szívesen jönnének velünk, kérjük, a Nagykanizsai Szent József Plébánia csoportjába regisztráljanak. Erről információk a plébánián kaphatók.

 

Liturgikus rend

Február 9., vasárnap – Évközi 5. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: Pro pop
18 óra, szentmise: † Marcell áldozópap lelki üdvéért

Február 10.,  hétfő – Szent Skolasztika szűz

18 óra, szentmise: † József és Júlia

Február 11., kedd – A Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária

10 óra, szentmise
16 óra
, szentmise (Palin)*
18 óra
, szentmise: élő családtagért

Február 12., szerda – köznap

7 óra, szentmise: csecsemő életben maradásáért

Február 13., csütörtök – köznap

Nincs szentmise

Február 14., péntek – Szent Cirill szerzetes és Szent Metód püspök, Európa társvédőszentjei

8 óra, szentmise (Palin)*
12.30 óra, gyászmise: † Szabó Istvánné Bánáti Rózsa
14 óra, temetés: † Szabó Istvánné Bánáti Rózsa
18 óra, szentmise: † Péter nagybácsi

Február 15., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † Ferenc férj és édesapa

Február 16., vasárnap – Évközi 6. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Julianna nagymama
18 óra, szentmise: élő családtagokért

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt, illetve ugyanott kérhető miseszándék.