2019. július 07. | 12:03

Hírek, liturgikus rend – 2019. július 7.

Július 9. és 12. között Nagykanizsán lesz az Eucharisztikus Kongresszus Missziós Keresztje. A keresztet a Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomban lehet látogatni.
Plébániánk július 10-én, szerdán 14 és 16 óra között vállal imaórát. A részletes program a templom hirdetőtábláján és itt megtalálható.

Ne maradj otthon! A medjugorje-i világtalálkozóra szeretnénk minél több fiatalt elvinni, azokat is, akiknek gondot okoz a díjak kifizetése. Támogatóinknak köszönhetően nagy kedvezményeket tudunk adni. Jelentkezni még július 15-ig lehet. A jelentkezetteket kérjük, hogy július 12-én pénteken 14 és 17 óra között a plébánián Pásztori Máriánál a előleget befizetni szíveskedjenek.

Idén is várják a zarándokokat a szántódpusztai Szent Kristóf búcsúra a szervezők. A búcsú időpontja 2019. július 27., szombat, 19 óra. A szentmisét Varga László megyéspüspök atya mutatja be. Az autók megáldására a szokott módon, a szentmise után kerül sor. Várnak szeretettel mindenkit.

A zalakarosi ProBono Generációs Családi Napok következő alkalma július 28. és augusztus 25. Az ezekre történő jelentkezési időpontot hamarosan hirdetjük. A belépő jegy ára 4 fő részére 3000 Ft, aki ebédet igényel, annak díja 1400 Ft/fő.

Közeledik ferences, szép ünnepünk, Angyalos Boldogasszony (Porciunkula) búcsúünnepe. A búcsú napján, augusztus 2-án pénteken, 11 órakor Kóré Mihály segesdi plébános atya fog szentmisét bemutatni.

Július 7., vasárnap – Évközi 14. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Piroska és szülők
11 óra, keresztelés: Bánhegyi Bence, Kovács Vencel

Július 8.,  hétfő – köznap

Július 9., kedd – köznap

7.30 óra, szentmise
9 óra, szentmise (Palin)*

Július 10., szerda – köznap

7.30 óra, szentmise

Július 11., csütörtök – Szent Benedek apát, Európa fővédőszentje

Július 12., péntek – köznap

19 óra, szentmise: † Balázs gyermek

Július 13., szombat – köznap

17 óra, esketés: Kunics Viktor és Domján Gyöngyi

Július 14., vasárnap – Évközi 15. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Lajos
19 óra, szentmise: † szülők

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.