2018. május 13. | 13:23

Hírek, liturgikus rend – 2018. május 13.

Urunk mennybemenetele

Most vasárnap a 10 órai mise után szülői értekezlet lesz az elsőáldozó gyerekek szüleinek.

Május 14-én, hétfőn 17.30 órától énekkari próba lesz a templomban.
Az olvasó-kör is hétfőn találkozik a plébánián 17 órakor.

Május 17-én, csütörtökön 18 órától folytatódik a Szentlélek szeminárium a templomban.

Május 18-án, pénteken este igeliturgia lesz a plébániatemplomban.

Május 19-én, szombaton 10 órától az elsőáldozók felkészítése folytatódik a plébánián.

Május 21-én, Pünkösdhétfőn ünnepi miserendet tartunk, tehát 8 órakor palinban, 10 és 19 órakor az alsótemplomban lesznek szentmisék. Ugyanezen a napon egész napos szentségimádás lesz a templomban. Az esti szentmise gitáros lesz, melyet közös dicsőítés követ 20.30 óráig.

Május 30-án, szerdán 18 órakor a Keresztény filmklub ingyenesen vetíti a Ha Isten is úgy akarja c. filmet. Várnak minden érdeklődőt.

Fiataljainkat a máriabesnyői és a medjugorje-i Mladifestre (ifjúsági világtalálkozó) is szeretnénk elvinni. Részletekért keressék fel honlapunkat és Facebook-oldalunkat. Jelentkezni a plébánián lehet.

Kérem, hogy a jő idő beköszöntével a templomi öltözködési szabályokat ne feledkezzenek el betartani.

Május a Szűzanya hónapja, szeretettel hívjuk a kedves híveket a hétköznapi szentmisékre és a szentmisék utáni lorettói litániára.

A hátsó asztalra kitett papírdobozba imaszándékaikat helyezhetik el, melyekért a Mária-kör imádkozik.

Május 13., vasárnap – Urunk mennybemenetele

10 óra, szentmise: † szülők és nagyszülők, Zelkó család † tagjai