2018. május 07. | 09:07

Hírek, liturgikus rend – 2018. május 6.

Húsvét 6. vasárnapja

Május 7-én, hétfőn 16.30 órától énekkari próba lesz a templomban.

Május 8-án, kedden 16.30 órától a Mária-kör találkozik a plébánián.
Este 19 órától pedig a Férfi imacsoport nyitott alkalmára hívjuk férfi testvéreinket közös rózsafüzér- és zsolozsma imádságra.

Május 9-án, csütörtökön 18 órától folytatódik a Szentlélek szeminárium a templomban. Pénteken délután pedig a szemináriumon
résztvevőknek gyónási lehetőséget biztosítunk.

Május 30-án, szerdán 18 órakor a Keresztény filmklub ingyenesen vetíti a Ha Isten is úgy akarja c. filmet. Várnak minden érdeklődőt.

Fiataljainkat a Máriabesnyői Mladifestre hívjuk június 8-tó 10-ig, örömmel vennénk, ha minden fiatal, ministráns, zsoltárénekes, aki 16.
életévét betöltötte el tudna jönni. A Máriabesnyői Mladifest elhozza a Medjugorjei Ifjúsági Találkozó hangulatát és programját a magyar hívő és útkereső fiatalokhoz. Barátságos légkörben, szívet melengető zenékkel és tanúságtételekkel, közös imádsággal mélyülhetünk el Isten szeretetében és kegyelmében. További részletek a programról a honlapunkon és a Facebook-on.

Ebben az évben a medjugorjei ifjúsági fesztiválra is (Mladifest) szeretnénk elvinni fiataljainkat. Nagyon örülnénk, ha erre a nemzetközi rendezvényre a 16. évet betöltött fiatalok el tudnának jönni. A hívő közösség pedig imádságos és anyagi támogatásával kérjük segítse, hogy
minél több fiatal kijusson velünk az ifjúsági világtalálkozóra. Tájékoztatásul hirdetjük, októberben egyházközségünkből ismét szervezünk zarándoklatot medjugorje-ba, melyre minden kedves hívőnk jelentkezését várjuk. Részletek később.

Kérem, hogy a jő idő beköszöntével a templomi öltözködési szabályokat ne feledkezzenek el betartani.

Május a Szűzanya hónapja, szeretettel hívjuk a kedves híveket a hétköznapi szentmisékre és a szentmisék utáni lorettói litániára.

A Jóisten áldja meg mindazokat, akik a templom díszítéséhez adományokkal és virágokkal hozzájárulnak.

Köszönjük mindazoknak, akik ebben az évben anyagi hozzájárulásukkal (egyházi hozzájárulás) segítették egyházközségünk működését. Az egyháztámogatás befizetésére a sekrestyében a szentmisék előtt és után és a plébánia hivatalban hivatali időben van lehetőség.

Jövő vasárnap Urunk mennybemenetelének ünnepe lesz, az esti 19 órás szentmise gitáros lesz jövő vasárnap.

Május 6., vasárnap – Húsvét 6. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Katalin édesanya