2018. április 30. | 10:54

Hírek, liturgikus rend – 2018. április 29.

Húsvét 5. vasárnapja

Április 30-án, hétfőn és május 1-jén, kedden a plébánia hivatal az ünnep miatt zárva tart.
Hétfőn az énekkari próba elmarad.

Hétfőn még este 18 órakor lesz szentmise.

Május elsejétől augusztus 31-ig az esti szentmisék 19 órakor kezdődnek itt az alsóvárosi templomban. Kérem, figyeljünk a megváltozott időpontra.

Májusban az esti szentmisék után a lorettói litániát énekeljük. Az ájtatosságra és a hétköznapi szentmisékre szeretettel hívjuk a kedves híveket.

Május 1-jén, kedden reggel a Szent Antal mise elmarad, helyette este 19 órakor lesz szentmise, melyben megemlékezünk Munkás Szent Józsefről. Palinban kedden változatlanul 18 órakor lesz szentmise.
A Mária-kör most kedden nem, majd jövő kedden 16.30 órától találkozik a plébánián.

Május 3-án, csütörtökön a Szentlélek szeminárium 3. tanítása kezdődik a templomban 18 órakor.

Május 5-én, szombaton 10 órától hittanosaink elsőáldozási felkészítője folytatódik a plébánián.

Fiataljainkat a Máriabesnyői Mladifestre hívjuk június 8-tó 10-ig, örömmel vennénk, ha minden fiatal, ministráns, zsoltárénekes, aki 16. életévét betöltötte el tudna jönni. A Máriabesnyői Mladifest elhozza a Medjugorjei Ifjúsági Találkozó hangulatát és programját a magyar hívő és útkereső fiatalokhoz. Barátságos légkörben, szívet melengető zenékkel és tanúságtételekkel, közös imádsággal mélyülhetünk el Isten szeretetében és kegyelmében. További részletek a programról a honlapunkon és a Facebook-on.

Ebben az évben a medjugorjei ifjúsági fesztiválra is (Mladifest) szeretnénk elvinni fiataljainkat. Nagyon örülnénk, ha erre a nemzetközi rendezvényre a 16. évet betöltött fiatalok el tudnának jönni. A hívő közösség pedig imádságos és anyagi támogatásával kérjük segítse, hogy minél több fiatal kijusson velünk az ifjúsági világtalálkozóra.

Tájékoztatásul hirdetjük, októberben egyházközségünkből ismét szervezünk zarándoklatot medjugorje-ba, melyre minden kedves hívőnk jelentkezését várjuk. Részletek később.

Kérem, hogy a jő idő beköszöntével a templomi öltözködési szabályokat ne feledkezzenek el betartani.

Április 29., vasárnap – Húsvét 5. vasárnapja

10 óra, szentmise: † szülőkért