Menü

2020. május 18. | 10:50

Plébániánk rendelkezései a korlátozások részleges feloldásáról

Igazodva Varga László kaposvári megyéspüspök 2020. május 15-én kelt (a korlátozások részleges feloldásáról szóló) rendelkezéséhez, plébániánk a fokozatosság és felelősségvállalás szem előtt tartásával az alábbiak szerint jár el:

 1. Plébánia hivatal: a korábban szokott időben, hétfőtől csütörtökig, 9-től 11 óráig, valamint hétfőn és pénteken 14-től 17 óráig ügyeletet tart. Személyes ügyfélfogadás szükséges esetben, előre egyeztetett időpontban lehetséges. Minden egyéb ügyintézés telefonon és e-mailen keresztül történik.
 2. Közösségek: a plébániai összejövetelek szünetelnek.
 3. Szentmisék:
  1. Plébániatemplomban: a hétköznapi szentmisék hétfőtől szombatig, 18 órai kezdettel (csütörtök kivételével) továbbra is a nép részvétele nélkül (sine populo) lesznek bemutatva, melyeket élőben közvetítünk internetes csatornáinkon.Nyilvános szentmisék vasárnap:
   1. 9 órakor a templomban, idősebbek részére
   2. 11 és 18 órakor a Szent József téren, fiatalabbak részére
  2. Palinban: hétköznap (pénteken) és vasárnap nem lesz szentmise.Nyilvános szentmisék szombaton:
   1. 17 órakor a templomban, idősebbek részére
   2. 19 órakor a templom udvarán, fiatalabbak részére
 4. A szentmisék előtt mindenki köteles gondoskodni az alapos, fertőtlenítő kézmosásról.
 5. Szájmaszk viselése, valamint a 2 méteres távolság betartása a templomi és szabadtéri szertartásokon is kötelező. A maszkot csak az áldozás rövid ideje alatt lehet levenni.
 6. A templomi nyilvános szentmisén csak a megjelölt padokban lehet helyet foglalni.
 7. Szentgyónási lehetőséget vasárnaponként 16.30 órától biztosítunk a templomban, előzetes telefonos jelentkezés alapján.
 8. Felmerülő kérdésekben keressenek minket a megadott ügyeleti időben telefonon.
 9. Rendelkezéseink 2020. május 18-tól további intézkedésig érvényesek.

 

Nagykanizsa, 2020. május 18.

Nagykanizsai Szent József Plébánia