2020. május 30. | 08:29

Plébániánk rendelkezése a járványügyi korlátozások részleges feloldásáról 2020. június 2-től

Érvényes 2020. június 2-től visszavonásig.

• Plébánia hivatal: a korábban szokott időben, hétfőtől csütörtökig, 9-től 11 óráig, valamint hétfőn és pénteken 14-től 17 óráig ügyeletet tart. Személyes ügyfélfogadás szükséges esetben, előre egyeztetett időpontban lehetséges. Minden egyéb ügyintézés telefonon és e-mailen keresztül történik.
  • Közösségek: a plébániai összejövetelek szünetelnek.
  • Szentmisék:
    • Plébániatemplomban: a hétköznapi szentmisék hétfőtől szombatig, 18 órai kezdettel (csütörtök kivételével) a miseszándékot kérő testvéreink és szűk családi köre számára látogatható, illetve ezeket a szentmiséket élőben is közvetítjük a feliratkozott testvéreknek YouTube- csatornánkon keresztül.

Nyilvános szentmisék vasárnap:

• 9 órakor a templomban, idősebbek részére (közvetített)
        • 11 és 18 órakor a Szent József téren, fiatalabbak részére
    • Palinban: hétköznap (pénteken) és vasárnap nem lesz szentmise.

Nyilvános szentmisék szombaton (Palin):

• 17 órakor a palini templomban, idősebbek részére
        • 19 órakor a palini templom udvarán, fiatalabbak részére
  • A szentmisék előtt mindenki köteles gondoskodni az alapos, fertőtlenítő kézmosásról.
  • Szájmaszk viselése, valamint a 2 méteres távolság betartása a templomi és szabadtéri szertartásokon is kötelező. A maszkot csak az áldozás rövid ideje alatt lehet levenni.
  • A templomi nyilvános szentmisén csak a megjelölt padokban lehet helyet foglalni.
  • Szentgyónási lehetőséget vasárnaponként 16.30 órától biztosítunk a templomban, előzetes telefonos jelentkezés alapján.
  • Felmerülő kérdésekben keressenek minket a megadott ügyeleti időben telefonon.
  • Rendelkezéseink 2020. június 2-től további intézkedésig érvényesek.

Nagykanizsa, 2020. június 2.

Szent József Plébánia Nagykanizsa