2024. március 16. | 14:05

Hírek, liturgikus rend – 2024. március 17.

Nagyböjt 5. vasárnapja

Feketevasárnap

Mai vasárnap a Szentföld javára gyűjtjük a perselyadományokat.
A 10 órai szentmisét Nagy Vendel atya, a 18 órait Horváth Gábor atya mutatja be. Mindkét szentmise alatt gyóntatás lesz. Várunk szeretettel mindenkit.

Hétfőn 17 órakor szeretettel várjuk a testvéreket az alsóvárosi orgonaszóra, melyet Szent József tiszteletére tartunk.

Kedden Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének főünnepe lesz, templomunk búcsúnapja. Szeretettel várjuk a testvéreket az ünnepi liturgiákra:

• 17 órakor Szent József-áhítat dr. Háda László zalakarosi plébános úr vezetésével
  • 18 órakor ünnepi szentmise dr. Pápai Lajos emeritus győri püspök úr vezetésével
  • A szentmise után agapéra hívjuk a misén részt vevő híveket a plébániára

Ezen a napon templomunk látogatási rendje szünetel, a templom csak az ünnepi szertartások idejére lesz nyitva.

Csütörtökön az irodai nyitvatartás szünetelni fog.
Este 18 órakor folytatódik a húsvéti misztériumjátékra való felkészülés a plébánia hittantermében, melyre szereplőket továbbra is várunk.

Pénteken várjuk szeretettel a híveket a keresztútra, 17.15 órakor a templomba, amelyen a Bolyai, a Zrínyi és a palini iskola hittanosai fognak közreműködni. A hittanosoknak gyülekező 16.45 órakor a sekrestyében. A keresztútra várjuk a gyermekek családtagjait is.

A hétköznapi szentmisék hétfőn, szerdán pénteken és szombaton még a plébánián lesznek. Virágvasárnapot követően minden szentmise a templomban lesz.

Virágvasárnap a 10 órai szentmisében lesz a passió éneklése, szeretettel várjuk a testvéreket.

Miseszándék kérhető a szentmisék után és az irodában is.

Előre hirdetjük:

Aki a húsvéti virágdíszítéshez hozzájárulna, kérjük, keresse Pataki Józsefné Marikát vagy Sólyomné Babati Katalint. Hálásan köszönünk minden adományt.

Akik vállalják, hogy nagyszombaton egy-egy órára őrzik a szentsírt, a sekrestyében tudnak feliratkozni. Hálásan köszönjük a hívek imádságos szolgálatát.

A húsvéti liturgikus rend már megtalálható a faliújságon, honlapunkon és Facebook-oldalunkon is.

Március 17., vasárnap – Nagyböjt 5. vasárnapja – Feketevasárnap

8 óra, szentmise (palini kápolna)
10 óra, szentmise: élő József (templom)
10-11 óra