2024. március 09. | 14:19

Hírek, liturgikus rend – 2024. március 10.

Nagyböjt 4. vasárnapja

Laetare-vasárnap

Mai vasárnap elkezdődik a Szent József-imakilenced a plébánián, 19 órakor, az emeleti teremben. Férfiakat szeretettel várjuk.

Hétfőnként szeretettel várunk mindenkit az alsóvárosi orgonaszóra, 17 órára a templomba.
Hétfőn elkezdődik a felkészülés a húsvéti misztériumjátékra, 19 órakor a plébánián, amelyre felnőtt szereplőket várunk.

Csütörtökön hivatali ügyfélfogadás nem lesz.

Pénteken várjuk szeretettel a híveket a keresztútra, 17.15 órakor a templomba, amelyen a férfi imacsoport fog közreműködni. A férfiaknak gyülekező 17 órakor a sekrestyében.

Szombaton gyalogtúrára várjuk szeretettel a hittanos gyermekeket, családjaikat és plébániai közösségünk tagjait is Miklósfára. Gyülekező a plébánián 9 órakor. Egyedül érkező kiskorú gyermek csak úgy vehet részt a programon, ha a szülő a felelősségvállalási nyilatkozatot aláírja. Esős, rossz idő esetén a program elmarad.

Március 17-én, vasárnap lelkigyakorlatos napot tartunk. A 10 órai szentmisét Nagy Vendel kiskanizsai címzetes apátplébános, a 18 órait Horváth Gábor becsehelyi plébános fogja bemutatni. A szentmisék alatt gyónási lehetőséget biztosítunk.
Ezen a napon a Szentföld javára gyűjtjük a perselyadományokat.

Plébániánk 2023. évi számadása és 2024. évi költségvetése elkészült, az adatok közösségünk számára betekinthetők a plébánián. Hálásan köszönjük Némethné Szerdahelyi Éva és a Verseny ’99 kft. dolgozóinak egész éves szolgálatát.

A hétköznapi szentmisék március 23-ig még a plébánia Szalézi termében lesznek megtartva, kivéve a március 19-i Szent József-áhítatot és az ünnepi szentmisét, melyeket a templomban tartunk. Virágvasárnapot követően már minden szentmise a templomban lesz megtartva.

Örömmel tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy templomunk ismét látogatható minden hétfőn, kedden és pénteken 14.30-tól 17.30 óráig. Szeretettel várjuk az imádkozni betérőket, látogatókat, járókelőket.

Miseszándék kérhető a szentmisék után és az irodában is.

Előre hirdetjük:

Templombúcsúnk ünnepére szeretettel hívjuk a testvéreket, a búcsú programjai megtalálhatók a faliújságon, honlapunkon és Facebook-oldalunkon is.

Aki a húsvéti virágdíszítéshez hozzájárulna, kérjük, keresse Pataki Józsefné Marikát vagy Sólyomné Babati Katalint. Hálásan köszönünk minden adományt.

Akik vállalják, hogy nagyszombaton egy-egy órára őrzik a szentsírt, a sekrestyében tudnak feliratkozni. Hálásan köszönjük a hívek imádságos szolgálatát.

A húsvéti liturgikus rend már megtalálható a faliújságon, honlapunkon és Facebook-oldalunkon is.

Március 10., vasárnap – Nagyböjt 4. vasárnapja – Laetare-vasárnap

8 óra, szentmise (palini kápolna)
10 óra, szentmise: élő Ildikó és családja (templom)
, szentmise: † dédszülők és családtagok (templom)