2024. február 17. | 15:25

Hírek, liturgikus rend – 2024. február 18.

Nagyböjt 1. vasárnapja

Hétfőn folytatódik a Szent József-áhítat a plébánia Szalézi termében, 17 órai kezdettel, melyre szeretettel várunk mindenkit, elsősorban a férfiakat, édesapákat, nagyapákat.

Csütörtökön a plébánia hivatal ügyfélfogadása szünetelni fog.

Pénteken várjuk szeretettel a híveket a keresztúti ájtatosságra 17.15 órára a templomba, amelyen templomunk énekkarai működnek közre. Az énekkaroknak gyülekező a sekrestyében 17 órakor.

Nagyböjt 2. vasárnapján a katolikus iskolák javára gyűjtjük a perselyadományokat.
Az esti szentmise gitáros lesz.

Plébániánkon sekrestyéseink önkéntes alapon, felajánlásból végzik szolgálatukat, amelyet Novák Istvánné Margit betegsége miatt nem tud tovább folytatni. Aki szívesen átvállalná sekrestyési teendőit, beosztásban Pataki Józsefné Marikával, kérjük, keresse Tamás atyát.

Amint arra már évekkel korábban felhívtuk a kedves hívek figyelmét, ismételten kérjük, hogy sárga csekken ne fizessék be az egyházközségi hozzájárulásukat, mert azon túl, hogy annak még egy plusz költsége is van, azokat a befizetéseket nem tudjuk jóváírni, ugyanis rendszerünkben sem név, sem cím nem jelenik meg, éppen ezért a sárga csekkeket már évekkel korábban bevontuk. Ismételten kérjük Önöket, amennyiben ilyen csekk van birtokukban, szíveskedjenek megsemmisíteni és személyesen vagy banki átutalással rendezzék a hozzájárulás összegét. Hálásan köszönünk minden adományt, amellyel támogatják egyházközségünket.

Február 18., vasárnap – Nagyböjt 1. vasárnapja

8 óra, szentmise (palini kápolna)
10 óra, szentmise: † Júlia és József, szülők (templom)
, szentmise: † László, férj, édesapa (templom)