2023. november 25. | 17:08

Hírek, liturgikus rend – 2023. november 26.

Krisztus, a világmindenség királya

November 27-én, hétfőn még várjuk szeretettel az alsóvárosi orgonaszóra a zene iránt érdeklődőket 17 órára a plébániatemplomba. Decembertől ez a program szünetelni fog, egészen a jó idő beköszöntéig. Újraindítását plébániai híreinkben közölni fogjuk.
Ugyanezen a napon 18.30 órakor várjuk a plébánián azokat, akik idén is részt vennének a pásztorjátékban, mind szerepléssel, mind énekléssel.

December 1-jén, elsőpénteken a rózsafüzér társulat tartja imaóráját a plébániatemplomban 17 órától, alatta gyóntatás lesz.

December 2-án, szombaton kezdődik LADIK (Lelki ADventi Imák Karácsonyra) elnevezésű adventi készületi programunk első alkalma a plébánián 18 órakor. Várjuk szeretettel a híveket.

December 3-án, advent 1. vasárnapján Szent Miklós püspök érkezik hozzánk, és ajándékot oszt a 10 órai szentmisén résztvevő gyermekeknek. Várjuk szeretettel a gyermekeket, szüleiket és családtagjaikat.

Jövő hétfőtől elkezdődnek a roráte (hajnali) szentmisék, a korábban megszokott időpontokban: hétfőn, szerdán és szombaton reggel 6 órakor. Palinban kedden reggel 6 órakor. Változás, hogy idén a hajnali szentmisék a plébánia Szalézi termében lesznek megtartva, így a plébániatemplomban az adventi időben csak vasárnap lesznek szentmisék.

Segítőket keresünk a hajnali szentmisék utáni reggeliztetés megszervezéséhez, jelentkezni a sekrestyében vagy az irodában lehet.

Az adventi és a karácsonyi miserend, valamint decemberi programjaink már megtalálhatók honlapunkon és Facebook oldalunkon is.

Tájékoztatjuk a híveket, hogy az új képviselő testület tagjainak püspöki kinevezése megtörtént.

Szentmiseszándékot már a jövő évre is felveszünk, befizetni az irodában lehet.

November 26., vasárnap – Krisztus, a világmindenség Királya

10 óra, szentmise: hálából gyógyulásért