2023. március 04. | 13:24

Hírek, liturgikus rend – 2023. március 5.

Nagyböjt 2. vasárnapja

Hálásan köszönjük a katolikus oktatás megsegítésére adott 84.670 forint perselyadományt.

Március 10-én, pénteken 17.15 órakor keresztúti ájtatosságot végzünk a plébániatemplomban, melyben plébániánk kórusai fognak közreműködni. Várjuk szeretettel a testvéreket.

Közeleg templomunk búcsúünnepe, amely idén nagyböjt 4. vasárnapja miatt március 20-án lesz. Március 11-től (szombat) a Szent József imakilenced imádkozására hívjuk férfi testvéreinket. Március 19-én, vasárnap lelkigyakorlatos napot tartunk szentgyónási lehetőséggel, melyen Vida Zoltán atya lesz a vendégünk. Március 20-án, hétfőn, 18 órakor pedig püspök atyát várjuk szeretettel a búcsúünnepi szentmisére, melyen gitáros énekkarunk szolgál. A szentmise után agapét tartunk, melyhez palacsinta-felajánlást kérünk. Akik ebben segítenek, kérjük, a hivatalban jelentkezzenek (nyitvatartási időben), március 9-ig (csütörtök), 17 óráig.

Hittanosaink aranyosak, ügyesek, ezt megfelelő érdemjegyekkel jutalmazzuk is. A szentségkiszolgáltatáshoz viszont a hitoktatáson való részvétel nem elégséges, ahhoz rendszeres szentmisére-járás szükséges. Többszöri ellenőrzés után bebizonyosodott, hogy szentségekhez járulni kívánó hittanosaink szentmisére-járási gyakorisága elég gyatra. Együttműködést kértem a szülőktől, felajánlván: amennyiben szentmisére járnak a gyermekek, a 2024-es évben örömmel megszervezzük az elsőáldozást.

Örömmel hirdetjük, a szentatya hazánkba érkezik, igyekezzünk részt venni az ehhez kapcsolódó budapesti programokon.

Nagyböjtben ismét tartósélelmiszer-gyűjtést szervezünk a plébániánk területén élő rászorulók részére. Az adományokat a sekrestyében és a plébánián is le lehet adni.

Tájékoztatjuk a testvéreket, hogy a következő héten a hétköznapi szentmisék a sekrestyében lesznek megtartva. A keresztúti ájtatosságot – annak rendje szerint – a templomtérben végezzük.

Március 5., vasárnap – Nagyböjt 2. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Miklós áldozópap
, szentmise: hálából Szűzanya tiszteletére

Március 6., hétfő – köznap