2023. március 25. | 12:46

Hírek, liturgikus rend – 2023. március 26.

Nagyböjt 5. vasárnapja – Feketevasárnap

Mai vasárnap a Rózsafüzér Társulat tartja imaóráját a plébániatemplomban, 17.30 órától.
Ma a szentföld javára gyűjtjük a perselyadományokat.

Március 27-én, hétfőn a tanácsadó testület tartja soron következő gyűlését a plébánián, 19 órától.

Március 28-án, kedden a Mária-kör imacsoport tartja imaóráját a plébánián, 16 órától.

Március 30-án, csütörtökön a húsvéti misztériumjáték próbáját tartjuk a plébánián, 18 órakor, melyhez még férfi szereplők jelentkezését várjuk.

Március 31-én, pénteken keresztúti ájtatosságot végzünk a plébániatemplomban, 17.15 órától.

Április 2-án, virágvasárnap a passiót a Szent József kórus fogja énekelni.

A nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés adományait a sekrestyében és a plébánián is le lehet adni. Hálásan köszönünk minden eddigi adományt.

A húsvéti liturgikus rend már megtalálható a hirdetőtáblán, valamint honlapunkon és Facebook-oldalunkon is.

Megjelent az Alsóvárosi Harangszó következő kiadása, ajánljuk szeretettel. Az újságos asztalról elvihető, ára 400 Ft.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése értelmében április 1-től a szentmiseszándék stóladíja 4000 forintra emelkedik. A rendelkezésnek visszamenőleges hatálya nincs.

Köszönjük mindazok szolgálatát, akik a búcsúi ünnepség megszervezésében és lebonyolításában segítettek, és akik a palacsintákat hozták.

Március 26., vasárnap – Nagyböjt 5. vasárnapja – Feketevasárnap

10 óra, szentmise: hálából Szűzanya tiszteletére
17.30 óra, Rózsafüzér Társulat imaórája
, szentmise: † Árpád és Margit, szülők; † Lajos, férj, édesapa

Március 27., hétfő – köznap

18 óra, igeliturgia

Március 28., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise (Palin)

Március 29., szerda – köznap

6 óra, szentmise: súlyos beteg gyógyulásáért

Március 30., csütörtök – köznap

nincs szentmise

Március 31., péntek – köznap

17.15 óra, keresztúti ájtatosság
, szentmise: † édesapa

Április 1., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † József, édesapa

Április 2., vasárnap – Virágvasárnap – Urunk szenvedésének vasárnapja

10 óra, szentmise: † István, férj, édesapa, halálának 1. évf.
, szentmise: † János és Terézia, szülők; † László