2023. március 18. | 13:01

Hírek, liturgikus rend – 2023. március 19.

Nagyböjt 4. vasárnapja – Laetare (örvendetes)-vasárnap

Március 20-án, hétfőn Szent József ünnepe, templomunk búcsúnapja lesz. A püspöki szentmise 18 órakor kezdődik. A szentmise után agapét tartunk a plébánia udvarán. Várjuk szeretettel a testvéreket. Ezen a napon plébániai irodánk zárva tart.

Március 23-án, csütörtökön tartjuk az első húsvéti misztériumjáték-próbát, melyre szereplőket várunk. Kezdés 18 órakor a plébánia hittantermében.

Március 24-én, pénteken, 17.15 órakor keresztúti ájtatosságot végzünk a plébániatemplomban, melyben a ministránsok fognak közreműködni. Várjuk és buzdítjuk a testvéreket nagyböjt péntekein a keresztút-járásra.

Március 25-én, szombaton Urunk születésének hírüladását ünnepeljük (Gyümölcsoltó Boldogasszony).

Március 26-án, vasárnap nagyböjt 5. vasárnapja lesz, az úgynevezett feketevasárnap, mellyel elkezdődik a szenvedés liturgikus időszaka. Ilyenkor a templomban található feszületeket eltakarjuk.
Ezen a napon a Rózsafüzér Társulat tartja imaóráját a plébániatemplomban, 17.30 órától.
Ezen a vasárnapon a szentföld javára gyűjtjük a perselyadományokat.

A nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés adományait a sekrestyében és a plébánián is le lehet adni. Hálásan köszönünk minden eddigi adományt.

A húsvéti liturgikus rend már megtalálható a hirdetőtáblán, valamint honlapunkon és Facebook-oldalunkon is.

Tájékoztatjuk a testvéreket, hogy hétfőtől ismét minden szentmise a templomtérben lesz megtartva.

Március 19., vasárnap – Nagyböjt 4. vasárnapja – Laetare (örvendetes)-vasárnap

10 óra, szentmise: † Piroska, édesanya
11 óra, keresztelés: Oláh Anabel
, szentmise: család összes † Józsefe