2023. május 20. | 10:42

Hírek, liturgikus rend – 2023. május 21.

Urunk mennybemenetele

Május 22-én, hétfőn Casciai Szent Rita szerzetesnő emléknapja lesz, a szentmise kivételesen reggel 7 órakor kezdődik.
A szentmise végén kisorsoljuk az imakilenced minden egyes alkalmán résztvevő testvéreink között Nagy Éva festőművész Szent Rita című alkotását, valamint megáldjuk a hozott rózsákat.
Ugyanezen a napon a világosság útja imádság utolsó alkalmára várjuk szeretettel a testvéreket a plébániatemplomba, 17.15 órára. 18 órakor szentmise nem lesz.

Május 24-én, szerdán Szűz Mária, keresztények segítségének emléknapja lesz.

Május 26-án, pénteken Néri Szent Fülöp áldozópap emléknapja lesz.

Május 27-én, szombaton ünnepli a Kaposvári Egyházmegye alapításának 30. évfordulóját, melyre egész napos programokkal várnak szeretettel mindenkit Kaposváron. Az ünnepi szentmise 11.30 órakor kezdődik, melyet a Kossuth téren is lehet követni kivetítőkön keresztül. Aki a programokon is szeretne részt venni, de még nem regisztrált, 27-én, 8.30 órától regisztrálhat a Kossuth téren. Ugyanitt adnak információt a 2-12 éves gyermekek felügyeletéről is.

Május a Szűzanya hónapja, a szentmisék végén a lorettói litániát énekeljük (vasárnap csak az esti szentmise végén van litánia).

Egyházközségi kirándulást szervezünk plébániai közösségünk számára Fertőd-Fertőszéplak-Sopronon keresztül Frauenkirchenbe június 3-án, szombaton. Az útra május 31., szerda, 11 óráig lehet jelentkezni irodánkban a 7000 forint utazási díj befizetésével.

Május 28-án, vasárnap pünkösd ünnepe lesz, amellyel véget ér a húsvéti időszak.
Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki áhítattal részt vesz a pünkösdi himnusz ünnepélyes éneklésében.
Tájékoztatjuk a testvéreket, hogy Pünkösd ünnepén hatályba lép az új Misekönyv, melyben némileg módosult többek között a szentmise elején mondott bűnbánati ima is. Mivel ez közösen mondott rész, a módosult szöveget kihelyeztük a padokra, és a vetítőben is ki lesz vetítve. Kérjük a testvéreket, hogy figyelmesen kövessék majd az új szöveget.

Május 21., vasárnap – Urunk mennybemenetele

10 óra, szentmise: † szülők
, keresztelés: Fenyvesi Áron
11.15 óra, keresztelés: Pávlicz Mirko Gábor
, szentmise: beteg gyógyulásáért
18.45 óra, Szent Rita imakilenced 9. napja

Május 22., hétfő – köznap – Casciai Szent Rita szerzetesnő

7 óra, szentmise, a végén rózsák megáldása
17.15 óra
, Via lucis

Május 23., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise (Palin)

Május 24., szerda – Szűz Mária, keresztények segítsége

Május 25., csütörtök – köznap

nincs szentmise

Május 26., péntek – Néri Szent Fülöp áldozópap

18 óra, szentmise: † családtagok

Május 27., szombat – köznap

18 óra, szentmise: † Gyula, halála 2. évf.

Május 28., vasárnap – Pünkösdvasárnap

10 óra, szentmise: † Anikó, édesanya