2023. január 14. | 12:29

Hírek, liturgikus rend – 2023. január 15.

Ma kezdődik a január 22-ig tartó imahét a keresztények egységéért.

Január 17-én, kedden Szent Antal apát emléknapja lesz.

Január 18-án, szerdán, Árpád-házi Szent Margit ünnepe lesz.
Ezen a napon tartjuk az ökumenikus imaórát a plébániatemplomban, 18 órai kezdettel, melyen igehirdető Hella Ferenc református esperes-lelkipásztor lesz. A részletes program a faliújságon és honlapunkon, valamint Facebook-oldalunkon is megtalálható.
Az imaóra után mindenkit szeretettel várunk a plébánián szeretetvendégségre, plébániánk híveitől pedig kérjük, hogy a vendégséghez pogácsával járuljanak hozzá, melyet a plébánián lehet leadni 17.30 órától.

Január 21-én, szombaton Szent Ágnes szűz és vértanú emléknapja lesz.

Január 22-én, vasárnap Isten Igéjének vasárnapja lesz, az esti szentmisében ünnepélyesen megáldjuk a hívek bibliáit, kérjük, hogy hozzák azokat magukkal, és tegyék a misézőoltár előtt kialakított helyre.
Ugyanezen a napon 17.30 órától a Rózsafüzér Társulat tartja imaóráját a plébániatemplomban.

Az új esztendőben ismét szeretettel hívjuk azokat, akik szívesen énekelnének a gitáros énekkarban. A jelentkezőket január 24-én, kedden, 17.30 órára várjuk a plébánián.

A Szent József Kórus is folytatja munkáját, a következő próba január 25-én, szerdán lesz, 16.30 órakor a plébánián. Kórusunk szokásosan minden hónap első vasárnapján énekel a 10 órai szentmisében.

Szentmiseszándék és az egyházközségi hozzájárulás a sekrestyében is befizethető, a szentmisék után.

Január 15., vasárnap – Évközi 2. vasárnap

10 óra, szentmise: kisgyermek testi-lelki épségéért

Január 16., hétfő – köznap

18 óra, igeliturgia