2023. december 02. | 11:03

Hírek, liturgikus rend – 2023. december 3.

Advent 1. vasárnapja

December 4-én, hétfőtől elkezdődnek a roráte (hajnali) szentmisék, a korábban megszokott időpontokban: hétfőn, szerdán és szombaton reggel 6 órakor. Palinban kedden reggel 6 órakor. Változás, hogy idén az alsóvárosi hajnali szentmisék a plébánia Szalézi termében lesznek megtartva.
A vasárnapi szentmiséket változatlanul a templomban tartjuk.
Plébániatemplomunk korában megszokott látogatási rendje hétfőtől szünetel. Egyúttal kérjük a híveket, ha önök között vagy ismeretségi körükben van olyan személy, aki közfoglalkoztatás keretében szívesen betöltené a megüresedett templomőr-karbantartó állást plébániánkon, jelezzék felénk az irodában. Örülnénk, ha templomunk a jövőben ismét nyitva tudna lenni az imádkozni betérők, látogatók előtt.

December 8-án, pénteken a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának ünnepe lesz. Palinban 8 órakor, a plébánián 10 órakor lesz szentmise.

December 9-én, szombaton tartjuk a „LADIK” adventi készületi programunk második alkalmát a plébánia Szalézi termében 18 órai kezdettel, várjuk szeretettel a híveket.

Az adventi és a karácsonyi miserend, valamint decemberi programjaink már megtalálhatók honlapunkon, Facebook oldalunkon és a hirdetőtáblán is.

Szentmiseszándékot és az egyházközségi hozzájárulást befizetni az irodában lehet.

December 3., vasárnap – Advent 1. vasárnapja

10 óra, szentmise: † édesanya