2023. április 22. | 12:20

Hírek, liturgikus rend – 2023. április 23.

Húsvét 3. vasárnapja

Április 24-én, hétfőn a Világosság útját imádkozzuk a plébániatemplomban 17.15 órától, várjuk szeretettel a testvéreket.

Április 25-én, kedden Szent Márk evangélista ünnepe lesz.
16 órától a Mária-kör imacsoport tartja imaóráját a plébánián.

Április 28-án, pénteken és 29-én, szombaton a szentmisék elmaradnak.

Április 30-án, húsvét 4. vasárnapján a papi és szerzetesi hivatások napja lesz, a Szentatya ezen a napon mutat be szentmisét a budapesti Kossuth téren, 9.30 órai kezdettel. Ezen a vasárnapon templomainkban a szokott időpontokban szentmise vagy igeliturgia lesz megtartva.

Az egyházmegyei fotópályázatra még április 30-ig lehet beküldeni a fényképes alkotásokat, részletek a faliújságon és az egyházmegye honlapján (kaposvar.egyhazmegye.hu).

Május 27-én, szombaton ünnepeljük a Kaposvári Egyházmegye alapításának 30. évfordulóját, amelyen többek között a ministránsoknak is szerveznek programokat. Részletek a faliújságon. A rendezvényekre regisztrálni kell az egyházmegye honlapján. Ülőhelyeket és ebédet csak a regisztráltaknak tud biztosítani a püspökség.

Nyolcnapos lourdes-i zarándoklatot hirdet a zalakarosi plébánia, részletek a faliújságon és honlapunkon.

Április 23., vasárnap – Húsvét 3. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Gether család
, szentmise

Április 24., hétfő – köznap