2023. április 15. | 12:19

Hírek, liturgikus rend – 2023. április 16.

Húsvét 2. vasárnapja – Az Isteni Irgalmasság vasárnapja

Mai vasárnap teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételek mellett.

Április 17-én, hétfőtől 17.15 órakor kezdődik a Via lucis húsvéti ájtatosság, melyet immár az elkészült imafüzetekből tudunk közösen imádkozni a tavalyihoz hasonlóan a szentsír barlangjánál. Most hétfőn plébániánk énekkarainak közreműködésével fogjuk imádkozni a Világosság útját. Várjuk szeretettel a testvéreket!

Április 19-én, szerdán, 17 órakor az Egy ember, aki kétszer halt meg – Az elfeledett Ify Lajos plébános portéja című könyv bemutatójára várja az érdeklődőket a szerzőpáros Kovács Emőke és Bögös András a Halis István Városi Könyvtárban.

Örömmel hirdetjük, hogy április 22-én, szombaton, 15.30 órakor lektorrá, június 17-én, szombaton, 15.30 órakor pedig akolitussá avatja Varga László megyéspüspök Maresch Dániel és Balassa Balázs szolgálattevőinket a kaposvári Nagyboldogasszony székesegyházban.

A 2023. április 30-i pápai misére vonatkozóan a MÁV-VOLÁN-csoport a következő közleményt adta ki:
„A MÁV-VOLÁN-csoport és a GYSEV díjmentes utazást biztosít az ország bármely pontjából a fővárosba, az április 29-én a Papp László Sportarénában sorra kerülő rendezvényre, valamint 2023. április 30-án, az Őszentsége Ferenc pápa által a budapesti Kossuth téren bemutatásra kerülő szentmisére érkező és onnan hazatérő zarándokok számára.” Részletek a faliújságon és honlapunkon, Facebook oldalunkon.

Április 16., vasárnap – Húsvét 2. vasárnapja – Az Isteni Irgalmasság vasárnapja

10 óra, szentmise: † Ilona és István, szülők
, szentmise: † dédszülők, és fiuk: † Elek

Április 17., hétfő – köznap