2022. szeptember 03. | 18:26

Hírek, liturgikus rend – 2022. szeptember 4.

Mai vasárnap szentségimádást tartunk a plébániatemplomban, 17 órakor.

Szeptember 6-án, kedden a Mária-kör tartja imaóráját a plébánián, 16 órától.

Szeptember 7-én, szerdán Szent Márk, Szent István és Szent Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk ünnepe lesz.

Szeptember 8-án, csütörtökön Szűz Mária születésének ünnepe lesz (Kisboldogasszony).

Szeptember 9-én, pénteken a Rózsafüzér Társulat tartja imaóráját a plébániatemplomban, 17 órai kezdettel, plébános úr vezetésével, melyre az újonnan jelentkezett testvéreinket is várjuk.

Szeptember 10-én, szombaton reggel 7 órakor fog kezdődni a szentmise, az esti elmarad.

Szeptember 24-én, szombaton plébániánk férfi híveinek szervezünk kirándulást Badacsonyba. Jelentkezni az irodában (nyitvatartási időben) lehet, vagy e-mailen keresztül.

Október 22-től 26-ig tartó medjugorjei zarándoklatot szervezünk. Jelentkezni személyesen az irodában lehet, a 30.000 Ft-os utazási költség befizetésével.

A melléksekrestye továbbra is a kisgyermekes szülőknek van fenntartva, kérjük, a felnőtt és idősebb hívek a padokban foglaljanak helyet.

Az egyházközségi hozzájárulások nyilvántartását átnézve, többen nem rendezték még ez évi befizetésüket. Kérjük, ne feledjék ezt megtenni. A hozzájárulás az irodában és a sekrestyében, a szentmisék után is rendezhető. A személyi jövedelemadóból felajánlható 1 % egyházi támogatás nem azonos az egyházközségi hozzájárulással, amellyel a hívő a saját plébániai közösségét támogatja.

Szeptember 4., vasárnap – Évközi 23. vasárnap

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.
11 óra, esketés, Csorba T.: Simon Máté és Kancsó Rebeka
12 óra, keresztelés: Simon Izabella
12.15 óra, keresztelés, Balogh Emese
17 óra, szentségimádás, Csorba T.
18 óra, szentmise, Csorba T.: † József, férj, édesapa

Szeptember 5., hétfő – köznap

18 óra, igeliturgia, Lábodi I.

Szeptember 6., kedd – köznap

16 óra, Mária-kör imaórája, Gyenes E. (plébánia)
16.30 óra
, szentmise, Csorba T. (Palin)

Szeptember 7., szerda – Szent Márk, Szent István, Szent Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk

6 óra, szentmise, Csorba T.: jószándékra

Szeptember 8., csütörtök – Szűz Mária születése (Kisboldogasszony)

nincs szentmise

Szeptember 9., péntek – köznap

17 óra, Rózsafüzér Társulat imaórája, Csorba T.
, szentmise, Csorba T.: élő Magdolna édesanya

Szeptember 10., szombat – köznap

7 óra, szentmise, Csorba T.: † Bernadett és szülők
, szentmise, ELMARAD

Szeptember 11., vasárnap – Évközi 24. vasárnap

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † Mária édesanyák
18 óra, szentmise, Csorba T.