2022. október 29. | 14:13

Hírek, liturgikus rend – 2022. október 30.

November 1-jén, kedden Mindenszentek főünnepe lesz, ami parancsolt ünnep. A szentmisék a következőképpen alakulnak: 8 órakor Palinban, 10 órakor a plébániatemplomban, és 15 órakor pedig a Tripammer utcai köztemetőben lesz szentmise.

November 2-án, szerdán Halottak napja lesz. A szentmise a plébániatemplomban reggel 6 órakor, Palinban 16.30 órakor kezdődik.

Teljes búcsút nyerhet a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára az a hívő, aki (az általános feltételek teljesítése esetén) november 1-től 8-ig temetőt látogat, és imádkozik az elhunytakért; valamint, aki Mindenszentek vagy Halottak napján templomot vagy kápolnát látogat, és egy Miatyánkot és Hiszekegyet elimádkozik.

November 4-én, pénteken Borromeo Szent Károly püspök emléknapja lesz.
A szentmise ezen a napon elmarad.

November 5-én, szombaton Szent Imre herceg ünnepe lesz.
A szentmise közösségi program miatt reggel 7 órakor kezdődik, este nem lesz szentmise.

November 6-án, vasárnap tartja a Rózsafüzér Társulat következő közös imaóráját a plébániatemplomban, 17.30 órai kezdettel.

A plébánia hivatal legközelebb november 7-én, hétfőn lesz nyitva. Temetéssel (vagy egyéb sürgős üggyel) kapcsolatban kérjük, a megadott telefonszámokon keressenek bennünket.

Szentmiseszándékot és az egyházközségi hozzájárulást a sekrestyében lehet befizetni a szentmisék után.

A Kaposvári Egyházmegye „A templom, ahol otthon vagyok” címmel irodalmi pályázatot hirdet az egyházmegye területén élő hittanos gyerekek, fiatalok, felnőttek számára. Beküldési határidő: 2023. január 30. Részletek a faliújságon és az egyházmegye honlapján találhatók.

Október 30., vasárnap – Évközi 31. vasárnap

8 óra, szentmise, Nagy J. (Palin)
10 óra, szentmise, Nagy J.: † Gyula, férj, édesapa; † családtagok
18 óra, szentmise, Nagy J.: hálából Szűzanya tiszteletére

Október 31., hétfő – köznap

18 óra, igeliturgia, Lábodi I.

November 1., kedd – Mindenszentek

8 óra, szentmise, Nagy J. (Palin)
, szentmise, Nagy J.: Renáta és Gábor házasságáért
15 óra, szentmise, Nagy J. (Tripammer utcai köztemető)
16.30 óra
, szentmise (Palin) ELMARAD

November 2., szerda – Halottak napja

6 óra, igeliturgia, Lábodi I.
16.30 óra, igeliturgia, Lábodi I.

November 3., csütörtök – köznap

nincs szentmise

November 4., péntek – Borromeo Szent Károly püspök

18 óra, szentmise ELMARAD