2022. május 07. | 12:03

Hírek, liturgikus rend – 2022. május 8.

Húsvét 4. vasárnapja

Mai vasárnap Szűzanya köszöntő imára várjuk a testvéreket a plébánia udvarára, 17 órára. Az imádság utáni rövid agapéhoz sütemény felajánlásokat örömmel fogadunk.

A húsvéti időszakban minden hétfőn, 17.15 órakor a Világosság útját imádkozzuk a plébániatemplomban. Várjuk szeretettel a testvéreket és plébániánk közösségeit is.

Május 14-én, szombaton gyalogos zarándoklatot szervezünk Homokkomáromba. Indulás reggel 8.30 órakor a nagykanizsai Szent József térről.

Május 15-én, vasárnap az esti szentmise előtt rövid orgonaestet tartunk 17.30 órától a plébániatemplomban.

Május 21-én, szombaton elkezdődik a bérmálási felkészítő plébániánkon, szeretettel várjuk a bérmálkozni vágyó fiatalokat 10 órára.

A Rózsafüzér Társulatba tagokat keresünk. Feltétel napi 1 tized rózsafüzér és havonta egy közös imaóra a templomban. Nagyon örülnénk, ha máriás lelkületű testvéreink vállalnák ezt a fontos imaszolgálatot. Jelentkezni a plébános úrnál lehet személyesen.

Június 5-től (Pünkösdvasárnaptól) kisebb változtatással visszaállunk a járvány előtti miserendhez, vagyis vasárnap a plébániatemplomban csak 10 és 18 órakor lesznek szentmisék, a 11 órai szabadtéri szentmise megszűnik, továbbá kedden csak Palinban lesz szentmise 16.30 órakor, a plébániatemplomban nem. A szombati, 16.30 órai, palini szentmise szintén megszűnik, csak a plébániatemplomban lesz szentmise, 18 órakor. Köszönjük mindazok szolgálatát, akik ez alatt a két év alatt rendszeresen segítettek nekünk a szabadtéri szentmisék lebonyolításában.

Június 28-tól július 3-ig erdélyi körutazásra megyünk, jelentkezni minden kedden 9-től 11 óráig és minden csütörtökön 14-től 17 óráig lehet Pásztori Máriánál lehet a plébánia hivatalban.

Szentmiseszándék és az egyházközségi hozzájárulás a sekrestyében is befizethető, a szentmisék után.

Május 8., vasárnap – Húsvét 4. vasárnapja

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
9.30 óra, szentmise, Marics J.: † Hajmási és Németh szülők
11 óra, szabadtéri szentmise, Csorba T. (ÉNEKLAP)
17 óra, Szűzanya-köszöntő, Csorba T. (plébánia)
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Zoltán és fia

Május 9., hétfő – köznap

17.15 óra, Via lucis, Domján J.
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Margit édesanya és szülők

Május 10., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
18 óra, szentmise, Marics J.

Május 11., szerda – köznap

6 óra, szentmise, Csorba T.

Május 12., csütörtök – köznap

12.30 óra, temetési szentmise, Csorba T.: † Szűcs Rozália Ilona
14 óra, temetés, Csorba T.: † Szűcs Rozália Ilona

Május 13., péntek – köznap

18 óra, szentmise, Csorba T.

Május 14., szombat – köznap

16.30 óra, igeliturgia, Lábodi I. (Palin)
18 óra, szentmise, Marics J.

Május 15., vasárnap – Húsvét 5. vasárnapja

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
9.30 óra, szentmise, Marics J.: † szülők
11 óra, szabadtéri szentmise, Csorba T. (ÉNEKLAP): + szülők