2022. április 30. | 13:38

Hírek, liturgikus rend – 2022. május 1.

Húsvét 3. vasárnapja

Május 1-jén, vasárnap a 11 órai szabadtéri szentmise gitáros lesz.
17 órakor szentségimádást tartunk, alatta gyóntatás lesz. Az esti szentmisére Szent Fausztina nővér ereklyéje érkezik, amellyel áldást adunk.

Május a Szűzanya hónapja, a szentmisék után a lorettói litániát énekeljük. Vasárnap csak az esti szentmise után van litánia.

A húsvéti időszakban minden hétfőn, 17.15 órakor a Világosság útját imádkozzuk a plébániatemplomban, a szentsírnál. Várjuk szeretettel a testvéreket és plébániánk imaközösségeit is.

Május 8-án, vasárnap Szűzanya köszöntő imára várjuk a testvéreket a plébánia udvarára, 17 órára. Az imádság utáni rövid agapéhoz sütemény felajánlásokat örömmel fogadunk.

Május 14-én, szombaton gyalogos zarándoklatot szervezünk Homokkomáromba. Indulás reggel 8.30 órakor a nagykanizsai Szent József térről.

Május 15-én, vasárnap az esti szentmise előtt rövid orgonaestet tartunk 17.30 órától a plébániatemplomban.

Május 21-én, szombaton elkezdődik a bérmálási felkészítő plébániánkon, szeretettel várjuk a bérmálkozni vágyó fiatalokat 10 órára.

A Rózsafüzér Társulatba tagokat keresünk. Feltétel napi 1 tized rózsafüzér és havonta egy közös imaóra a templomban. Nagyon örülnénk, ha máriás lelkületű testvéreink vállalnák ezt a fontos imaszolgálatot. Jelentkezni a plébános úrnál lehet személyesen.

Június 28-tól július 3-ig erdélyi körutazásra megyünk, jelentkezni minden kedden 9-től 11 óráig és minden csütörtökön 14-től 17 óráig lehet Pásztori Máriánál a plébánia hivatalban.

Szentmiseszándék és az egyházközségi hozzájárulás a sekrestyében is befizethető, a szentmisék után.

Május 1., vasárnap – Húsvét 3. vasárnapja

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
9.30 óra, szentmise, Marics J.: † József édesapa
11 óra, szabadtéri szentmise, Csorba T.: hálából Dávid, András, Bálint, Izabella, Evelin megszületéséért, valamint nagyszüleikért (ÉNEKLAP)
12 óra, keresztelés, Csorba T.: Fűr Evelin
17 óra, szentségimádás, Lábodi I., alatta gyóntatás, Csorba T.
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Márta testvér

Május 2., hétfő – Szent Atanáz püspök és egyháztanító

17.15 óra, Via lucis, Domján J.
18 óra, szentmise, Csorba T.: élő testvérért

Május 3., kedd – Szent Fülöp és Jakab apostolok

16.30 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Gyula