2022. június 04. | 09:35

Hírek, liturgikus rend – 2022. június 5.

Pünkösdvasárnap

Mai nappal megváltozott plébániánk miserendje, ami a padokon lévő papíron megtalálható, valamint internetes honlapunkon is, a www.szentjozsefplebania.hu oldalon, és Facebook oldalunkon is.

Június 6-án, Pünkösdhétfőn vasárnapi miserend lesz, tehát 8 órakor Palinban, 10 és 18 órakor a plébániatemplomban lesz szentmise.

Június 11-én, szombaton kivételesen reggel 7.30 órakor lesz szentmise a plébániatemplomban, az esti 18 órai elmarad.

Június 28-tól július 3-ig erdélyi körutazásra megyünk, jelentkezni minden kedden 9-től 11 óráig és minden csütörtökön 14-től 17 óráig lehet Pásztori Máriánál lehet a plébánia hivatalban. Jelentkezési határidő június 9., csütörtök.

A nyáron több ifjúsági-közösségi programot is szervezünk fiatalok részére, melyhez adományokat gyűjtünk. Az adományokat a plébániatemplomban a faliújság melletti perselyben helyezhetik el.

A palini kápolna külső felújítási munkálatai hamarosan befejeződnek, bővíteni kellett azonban az épület elektromos rendszerét, amit a pályázati forrás nem finanszíroz. Ehhez a testvérek nagylelkű adományozását kérjük. Az adományokat a palini kápolna sekrestyéjében lehet leadni. A felújított kápolnát Varga László kaposvári megyéspüspök úr fogja megáldani július 16-án, szombaton, a
délelőtt 10 órakor kezdődő szentmisében.

A Rózsafüzér Társulatba tagokat keresünk. Feltétel napi 1 tized rózsafüzér és havonta egy közös imaóra a templomban. Nagyon örülnénk, ha máriás lelkületű testvéreink vállalnák ezt a fontos imaszolgálatot. Jelentkezni a plébános úrnál lehet személyesen.

Június 5., vasárnap – Pünkösdvasárnap

10 óra, szentmise, Csorba T.: † családtagok
11 óra, keresztelés, Csorba T.: Szabó Csenge
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Júlia és György nagyszülők

Június 6., hétfő – A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja

, szentmise, Csorba T.: † István
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Gyula és Margit szülők

Június 7., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)

Június 8., szerda – köznap

6 óra, szentmise, Csorba T.

Június 9., csütörtök – A mi Urunk, Jézus Krisztus, az Örök Főpap

nincs szentmise

Június 10., péntek – köznap

18 óra, szentmise, Csorba T.

Június 11., szombat – Szent Barnabás apostol

7.30 óra, szentmise, Csorba T.: † Margit édesanya