2022. június 11. | 08:18

Hírek, liturgikus rend – 2022. június 12.

Szentháromság vasárnapja

Ma este 17 órakor szentségimádást tartunk, alatta szentgyónási lehetőséget biztosítunk.

Június 13-án, hétfőn Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító emléknapja lesz, ünnepi szentmisét mutatunk be a plébániatemplomban 18 órakor, Szent Antal oltáránál.

Június 15-én, szerdán Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő emléknapja lesz.

Június 18-án, szombaton 14 órától az elsőáldozó gyermekek próbája lesz a plébániatemplomban,
15 órától szentségimádás a szentmise kezdetéig,
a 18 órai szentmisében pedig Dolhai Attila énekművész fog zenés tanúságtételt tenni.

Június 19-én, vasárnap Krisztus szent Testének és Vérének főünnepe lesz (Úrnapja). Ezen a napon tartjuk az elsőáldozást, amely délután 16 órakor kezdődik, s az úrnapi körmenet is ebben a szentmisében lesz. Kérjük a testvéreket, virágot hozzanak magukkal. Az esti, 18 órai szentmise ezen a napon elmarad.

A nyáron több ifjúsági-közösségi programot is szervezünk fiatalok részére, melyhez adományokat gyűjtünk. Az adományokat a plébániatemplomban a faliújság melletti perselyben helyezhetik el.

A palini kápolna külső felújítási munkálatai hamarosan befejeződnek, bővíteni kellett azonban az épület elektromos rendszerét, amit a pályázati forrás nem finanszíroz. Ehhez a testvérek nagylelkű adományozását kérjük. Az adományokat a palini kápolna sekrestyéjében lehet leadni. A felújított kápolnát Varga László kaposvári megyéspüspök úr fogja megáldani július 16-án, szombaton, a
délelőtt 10 órakor kezdődő szentmisében.

A Rózsafüzér Társulatba tagokat keresünk. Feltétel napi 1 tized rózsafüzér és havonta egy közös imaóra a templomban. Nagyon örülnénk, ha máriás lelkületű testvéreink vállalnák ezt a fontos imaszolgálatot. Jelentkezni a plébános úrnál lehet személyesen.

Június 12., vasárnap – Szentháromság vasárnapja

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † Sándor férj és édesapa
11 óra, keresztelés, Csorba T.: Faggyas Boglárka
17 óra, szentségimádás, Csorba T.
18 óra, szentmise, Csorba T.: † szülők és Julianna

Június 13., hétfő – Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító

18 óra, szentmise, Csorba T.: élő Anett

Június 14., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)

Június 15., szerda – Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő

6 óra, szentmise, Csorba T.

Június 16., csütörtök – köznap

nincs szentmise

Június 17., péntek – köznap

18 óra, szentmise, Csorba T.: élő István édesapa

Június 18., szombat – köznap

15 óra, szentségimádás, Csorba T.
, szentmise, Csorba T.: † szülők, nagyszülők

Június 19., vasárnap – Krisztus szent Teste és Vére (Úrnapja)

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † Mária, József és Gyula