2022. július 09. | 09:54

Hírek, liturgikus rend – 2022. július 10.

A héten a plébánia hivatal ügyfélfogadása szünetel. Az Ez az a nap! rendezvényre ez idő alatt is lehet jelentkezni a hétköznapi szentmisék után a sekrestyében, a 3500 Ft-os belépőjegy befizetésével.

Július 11-én, hétfőn Szent Benedek apát, Európa fővédőszentjének ünnepe lesz.

Július 16-án, szombaton, Kármelhegyi Boldogasszony emléknapján a külsőleg felújított palini kápolna megáldására és szentmisére szeretettel várjuk a testvéreket. Az ünnepség 10 órakor kezdődik az udvaron, ahol Varga László megyéspüspök atya megáldja az épületet, majd ünnepélyes körmenetben vonulunk be a kápolnába, ahol kezdetét veszi a szentmise. A szentmise után agapé lesz a kápolna udvarán, rossz idő esetén a közösségi teremben.
Ezen a napon a plébániatemplomban este nem lesz szentmise, az erre a szentmisére járó testvéreinket is hívjuk és várjuk Palinba.

Július 23-án, szombaton az Ez az a nap! dicsőítő koncertre buszt szervezünk. A rendezvény a budapesti Puskás Arénában lesz. A busz a rendezvény jóvoltából ingyenes, a belépőjegy ára 3500 Ft/fő. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet nyitvatartási időben vagy a szentmisék után a sekrestyében az összeg befizetésével.

A nyári időben bíztatjuk a gyermekeket és a híveket is, hogy inkább fokozódjon a vallási életük gyakorlása, mint a nyárra hivatkozva lanyhuljon.
Továbbá kérjük, ne feledkezzenek meg a meleg idő ellenére sem a megfelelő templomi öltözködésről, amely hitünk komolyságát is kifejezi.

Július 10., vasárnap – Évközi 15. vasárnap

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † László férj
18 óra, szentmise, Csorba T.: † Lajos férj és Lajos édesapa

Július 11., hétfő – Szent Benedek apát, Európa fővédőszentje

18 óra, szentmise, Csorba T.

Július 12., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)

Július 13., szerda – köznap

6 óra, szentmise, Csorba T.

Július 14., csütörtök – köznap

nincs szentmise

Július 15., péntek – Szent Bonaventura püspök és egyháztanító

13 óra, temetés, Csorba T.: † Horváth Gyula
14 óra, temetés, Csorba T.: † Kasztl Márta
18 óra, gyászmise, Csorba T.: † Kasztl Márta
18.30 óra, gyászmise, Csorba T.: † Horváth Gyula
19 óra, keresztelés, Csorba T.: Eddie Velo

Július 16., szombat – Kármelhegyi Boldogasszony

10 óra, kápolna megáldása, körmenet, szentmise, agapé, Varga L. (Palin)
, szentmise, ELMARAD

Július 17., vasárnap – Évközi 16. vasárnap

8 óra, szentmise, Csorba T. (Palin)
10 óra, szentmise, Csorba T.: † Miklós édesapa és fia, † Miklós
11 óra, keresztelés, Csorba T.: Körtvélyesi Bátor György
18 óra, szentmise, Csorba T.