2022. december 03. | 14:10

Hírek, liturgikus rend – 2022. december 4.

Advent 2. vasárnapja

December 7-én, szerdán Szent Ambrus püspök és egyháztanító emléknapja lesz.

December 8-án, csütörtökön a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának főünnepe lesz.

December 9-én, pénteken folytatódik a LADIK (Lelki Adventi Imák és Készület) a plébánián, 18 órai kezdettel. A programra regisztrálni szükséges a plébános úrnál.

December 11-én, vasárnap tartja a Rózsafüzér Társulat következő imaóráját a plébánián, 17.30 órai kezdettel.

Előre hirdetjük karácsonyi programjainkat:

• December 15-én, csütörtökön a plébániánk területén élő idős testvéreinknek szervezünk karácsonyi ünnepséget a plébánián, 14 órától.
  • December 16-án, pénteken gyermekeknek és felnőtteknek szervezünk karácsonyi kézműves foglalkozást a plébánián, 16 órától.
  • December 18-án, vasárnap gyóntatás lesz a plébániatemplomban 16 és 18 óra között. Kérjük, ne hagyják az utolsó pillanatra a szentgyónás elvégzését. Előre tájékoztatjuk a testvéreket, hogy az ünnepek alatt gyóntatás nem lesz.
  • December 20-án, kedden a 15.14 órai vonattal Vörsre utazunk megnézni a betlehemet.
  • December 21-én, szerdán a tavalyihoz hasonló szórólapkampány lebonyolításához várjuk a testvérek segítségét a roráte szentmise után. Az utcákhoz összeállított szórólapcsomagokat a sekrestyében fogjuk kiosztani.

December 31-től, szombattól a 2023-as évre is felveszünk miseszándékokat az irodában és a szentmisék után a sekrestyében is.

Akik még nem rendezték ez évi egyházközségi hozzájárulásukat, kérjük, ne feledjék megtenni. A hozzájárulás befizethető az irodában és a szentmisék után a sekrestyében is.

Megjelent plébániai kiadványunk, az Alsóvárosi Harangszó következő száma, ajánljuk szeretettel. Ára 500 Ft, melyet az állóperselybe kérünk tenni.

A roráte szentmisék utáni reggeliztetéshez erre a hétre még segítőt keresünk, jelentkezni a plébános úrnál lehet.

December 4., vasárnap – Advent 2. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Christl és Péter
18 óra, szentmise: † szülők és nagyszülők

December 5., hétfő – köznap

6 óra, szentmise: † szülők, Mária és László

December 6., kedd – köznap

December 7., szerda – Szent Ambrus püspök és egyháztanító

6 óra, szentmise: Ferenc gyógyulásáért

December 8., csütörtök – A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása

nincs szentmise

December 9., péntek – köznap

18 óra, LADIK (plébánia)

December 10., szombat – köznap

6 óra, igeliturgia

December 11., vasárnap – Advent 3. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Vilmos, férj
17.30 óra, Rózsafüzér Társulat imaórája (plébánia)
18 óra, szentmise: † László, férj, édesapa, halálának 20. évf.