2021. július 17. | 07:48

Hírek, liturgikus rend – 2021. július 18.

Július 19-én, hétfőn, 18 órai kezdettel plébános úr Szent Józsefről tart elmélkedést a plébániatemplomban, amit szentségimádás és litánia követ. Várjuk szeretettel a testvéreket, különösen a férfiakat.

Július 24-én, szombaton kerül megrendezésre az idei szántódpusztai Szent Kristóf búcsú. A szentmisét és az autók megáldását 19 órakor Mihályi Norbert Jeromos OSB tihanyi perjel atya végzi.

Közösségi célú programokat szervezünk hittanosoknak és fiataloknak a következők szerint: július 24-én Lentibe és augusztus 21-én Pécsre. Jelentkezni a plébánia hivatalban vagy e-mailes elérhetőségeinken lehet. Az ifjúsági programok Magyarország Kormányának támogatásával valósulnak meg.
A lenti kirándulás részletei: indulás július 24-én, 10 órakor, a nagykanizsai Szent József térről külön busszal Csömödérig, utána kisvasúttal a Lenti Termálfürdőig. Rossz idő esetén a program július 26-án lesz megtartva. Gyermekek részére a program díjmentes. Hazaérkezés este 7 óra körül.

A köznapi szentmisék július 30-ig szünetelnek, a gyászmisék időpontjai a liturgikus rendben megtalálhatók.

A plébániatemplom takarítása péntekenként 15 órakor kezdődik, melyre szeretettel várunk segítőket.

Szeptember 12-én, vasárnap érkezik a Szentatya Budapestre az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjére. Erre az alkalomra buszt indítunk. A regisztrációs határidő augusztus 29-re módosult, aki
szívesen jönne, jelentkezzen a plébánia hivatalban vagy e-mailes
elérhetőségeinken.

Hálás köszönetet mondunk azoknak, akik adományaikkal, szolgálataikkal segítik plébániánk működését.

Híreink a faliújságon és honlapunkon is megtalálhatók, kérjük, kísérjék figyelemmel azokat.

Július 18., vasárnap – Évközi 16. vasárnap

9.30 óra
, szentmise: † Ilona
11 óra, szentmise (szabadtéri): élő Péter