Menü

2021. január 02. | 12:20

Hírek, liturgikus rend – 2021. január 3.

Karácsony utáni II. vasárnap

Hírek

Templomainkban csak egészséges és védőmaszkot szabályosan viselő hívő tartózkodhat. Belépéskor kötelező a kézfertőtlenítés, és a padokban csak a kijelölt helyeken lehet helyet foglalni. A sekrestyébe közvetlen szolgálattevőkön kívül más nem léphet be.

Január 4-én, hétfőtől elkezdődik plébániánkon a hitoktatás, és az irodai ügyelet is a szokott időben folytatódik. Azonban továbbra is kérjük, hogy személyesen csak sürgős esetben keressenek bennünket, betartva a járványügyi szabályokat.

Január 6-án, szerdán Urunk megjelenésének főünnepe lesz (Vízkereszt), parancsolt ünnep. Szentmise reggel 6 órakor és 9.30 órakor lesz. Palinban a keddi 16.30 órai szentmisét vesszük Vízkereszt ünnepéről.

Január 9-én, szombaton a Mária-kör imádkozza a rózsafüzért a plébániatemplomban 17.30 órától.

Egyúttal jelezzük, hogy az idei évtől a szerda reggeli szentmisék reggel 6 órakor kezdődnek. Szeretettel hívjuk a hétköznapi szentmisére a testvéreket, a fiatalokat ministrálni. A hétköznapi szentmiselátogatás hűségünk és elkötelezettségünk bizonyítéka.

Palackozott szenteltvizet szolgálattevőinktől lehet kérni.

Kérjük, a templom főbejáratának lépcsőjénél különösen vigyázzanak.

Nyilvántartásunk szerint még jó néhányan nem rendezték egyházközségi hozzájárulásukat, kérjük, ne feledjék ezt megtenni. Sárga csekkes befizetésre egyelőre nincs lehetőség, kérjük előnyben részesíteni a banki átutalást, ehhez kapcsolódóan minden információ megtalálható a faliújságon és honlapunkon is.

Szentmiseszándék a hétre még kérhető.

Liturgikus rend

Január 3., vasárnap – Karácsony utáni II. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)
9.30 óra
, szentmise
11 óra, szentmise (szabadtéri): † Rozália
18 óra, szentmise

Január 4., hétfő – köznap

18 óra, szentmise

Január 5., kedd – Előeste

16.30 óra, szentmise (Palin)
18 óra, szentmise: † nagyszülők

Január 6., szerda – Urunk megjelenése (Vízkereszt)

6 óra, szentmise
9.30 óra, szentmise

Január 7., csütörtök – köznap

Nincs szentmise

Január 8., péntek – köznap

11.30, gyászmise: † Géza
13 óra
, temetés: † Pávé Géza
18 óra
, szentmise: † Angyalka és Ferenc Lajos

Január 9., szombat – köznap

16.30 óra, gyászmise (Palin): † János
18 óra, szentmise: † József és Valéria

Január 10., vasárnap – Urunk megkeresztelkedése

8 óra, szentmise (Palin)
9.30 óra
, szentmise: Margit gyógyulásáért
11 óra, szentmise (szabadtéri)
18 óra, szentmise: † István és Teréz