2021. február 06. | 09:04

Hírek, liturgikus rend – 2021. február 7.

Templomainkban csak egészséges és védőmaszkot szabályosan viselő hívő tartózkodhat. Belépéskor kötelező a kézfertőtlenítés, és a padokban csak a kijelölt helyeken lehet helyet foglalni. A sekrestyébe közvetlen szolgálattevőkön kívül más nem léphet be.

Köszönjük a templom fertőtlenítésében résztvevők munkáját, egyúttal kérjük további testvéreink jelentkezését is a szolgálatra.

A lourdes-i imakilenced hátralévő részére várjuk a testvéreket vasárnap hétfőn és kedden 17.30 órakor, és utoljára szerdán reggel 5.30 órakor.

Február 13-án, szombaton 17.30 órától a Mária-kör imádkozik a papírdobozban elhelyezett szándékokért.

Február 14-én, vasárnap a 11 és 18 órai szentmisékben megáldjuk a házas- és jegyespárokat. Az esti szentmise gitáros lesz, előtte fél órával dicsőítéssel.

Február 17-én, hamvazószerdával megkezdődik a nagyböjti időszak, amely a bűnbánat és elcsendesedés időszaka. Készüljünk lélekben is a nagyböjti időre.

Február 20-án, szombaton lesz a következő bérmálási felkészítő a plébánián, 14 órakor.
15 órára pedig az elsőáldozni kívánó gyermekeket várjuk szüleikkel együtt.

Minden hónap 19-én szeretettel hívjuk a testvéreket a Szent József tiszteletére bemutatott szentmisére. Egyúttal kérjük férfiak jelentkezését a Szent József litánia imádkozására, illetve a szentmise előtti szentírás-olvasásra. Jelentkezni a plébánosnál lehet.

A hittanos gyermekek szentmisére járását és szolgálatát kérjük, hogy a szülők, keresztszülők és nagyszülők is szorgalmazzák.

Kérjük, hogy szentáldozáskor a szentostyát az áldoztató jelenlétében szíveskedjenek magukhoz venni. A szentostyát vagy annak akár csak egy részét elvinni nem szabad.

Szentmiseszándék a hétre még kérhető.

Híreink a faliújságon és honlapunkon megtalálhatók, kérjük, kísérjék figyelemmel azokat.

Február 7., vasárnap – Évközi 5. vasárnap

9.30 óra
, szentmise: † Mária édesanya
11 óra, szentmise (szabadtéri): Ferenc gyógyulásáért
17.30 óra, lourdes-i imakilenced 6.
18 óra, szentmise: † szülők és nagyszülők

Február 8., hétfő – köznap

17.30 óra, lourdes-i imakilenced 7.
, szentmise: † József munkatárs

Február 9., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise (Palin)
17.30 óra, lourdes-i imakilenced 8.
18 óra, szentmise: élő családtag

Február 10., szerda – Szent Skolasztika, szűz

5.30 óra, lourdes-i imakilenced 9.
, szentmise

Február 11., csütörtök – A Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária

Február 12., péntek – köznap

Február 13., szombat – előeste