Menü

2021. április 10. | 10:43

Hírek, liturgikus rend – 2021. április 11.

Húsvét 2. vasárnapja, az Isteni Irgalmasság vasárnapja

Hírek

A járványügyi szabályok betartása továbbra is szigorúan kötelező.

Az irodában személyes ügyfélfogadás csak előzetes egyeztetés után lehetséges.

Gyakran előfordul, hogy nem találnak meg bennünket, vagy téves időpontokban jönnek szentmiséinkre vagy más programunkra. Ez azért van, mert előtte nem tájékozódnak, vagy nem megfelelően teszik azt. Hirdetési felületeinken mindig megtalálhatók az aktuális heti hírek, az adott hét liturgikus rendjével, továbbá az érvényben lévő irodai ügyeleti rend az elérhetőségeinkkel együtt, illetve egyéb programok is, amennyiben vannak. Tisztelettel kérünk mindenkit, hogy kövessék híreinket, mert mi mindent megteszünk, hogy eljussanak azok Önökhöz. A faliújságot heti rendszerességgel frissítjük, de honlapunkon és Facebook-oldalunkon is ugyanúgy megtalálható minden szükséges információ. Kérjük, hogy ezek alapján tájékozódjanak és ne félinformációkból.

Kérjük, hogy az egyházközségi hozzájárulások banki átutalásánál minden esetben szíveskedjenek a pontos nevet és pontos lakcímet is feltüntetni, valamint a tényt, hogy „egyházközségi hozzájárulás”. Ha szükséges, akkor rövidítve, de fontos, hogy szerepeljenek és értelmezhetők legyenek az adatok. Ezek hiányában ugyanis nem fog elektronikus nyilvántartásunkban megjelenni a befizetés. Kérjük, hogy ezekre különösen figyeljenek. Ezzel kapcsolatos információ a faliújságon és itt található.

Kérjük, hogy akik a húsvéti szentgyónásukat nem végezték el, illetve általános feloldozáson sem vettek részt, ne feledjék el lelki kötelezettségüket elvégezni.

Hétfőn, kedden és szerdán a szentmisék elmaradnak.

Hétfőn 18-tól 19 óráig szentségimádást tartunk a plébániatemplomban, melyben medjugorjei énekeket is éneklünk, emlékezvén, hogy ilyenkor már kétszer megfordultunk Medjugorje-ből. Szeretettel hívunk mindenkit, különösen azokat, akik korábban velünk voltak medjugorje-i zarándoklatainkon. A szentségimádás elején általános feloldozást adunk a jelenlévő testvéreinknek.

Kedden (13-án) reggel 9 órai indulással a plébános úr gyalog Homokkomáromba zarándokol, majd a 12.54 órai busszal jön haza. Aki szívesen elkísérné, kérjük jelezze szándékát a plébános úrnak.

Pénteken 14 órakor gyászmise lesz, 18 órakor köznapi szentmise.

Vasárnap az esti szentmise gitáros lesz.

Híreink a faliújságon és honlapunkon is megtalálhatók, kérjük, kísérjék figyelemmel azokat.

Liturgikus rend

Április 11., vasárnap – Húsvét 2. vasárnapja, az Isteni Irgalmasság vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)
9.30 óra
, szentmise: Család megtéréséért és gyógyulásáért
11 óra, szentmise (szabadtéri): † József és Mária szülők
12 óra, keresztelés: Tóth Jelina Mona
18 óra, szentmise: † József édesapa

Április 12., hétfő – köznap

18 óra, szentségimádás

Április 13., kedd – köznap

16.30 óra, szentmise (Palin) ELMARAD
18 óra, szentmise ELMARAD

Április 14., szerda – köznap

6 óra, szentmise ELMARAD

Április 15., csütörtök – köznap

Nincs szentmise

Április 16., péntek – köznap

14 óra, gyászmise: † Bacsi Istvánné Németh Ilona
15 óra
, temetés: † Bacsi Istvánné Németh Ilona
18 óra
, szentmise: élő Éva

Április 17., szombat – Előeste

16.30 óra, szentmise (Palin)
18 óra, szentmise: † Teréz és István nagyszülők
19 óra, gyászmise: † Zombori Jánosné Tóth Zsuzsanna

Április 18., vasárnap – Húsvét 3. vasárnapja

8 óra, szentmise (Palin)
9.30 óra
, szentmise: † Mária
11 óra, szentmise (szabadtéri)
18 óra, szentmise (gitáros)