2020. szeptember 24. | 15:01

Hírek, liturgikus rend – 2020. szeptember 27.

Évközi 26. vasárnap – Elvándorlók és menekültek világnapja

Szeptember 29-én, kedden Szent Mihály, Szent Gábor és Szent Rafael főangyalok ünnepe lesz.

Szeptember 30-án, szerdán Szent Jeromos áldozópap és egyháztanító emléknapja lesz.

Október 1-jén, csütörtökön a Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szent Teréz szűz és egyháztanító emléknapja lesz. Plébániánk területén ezen a napon nincsen szentmise.
Tájékoztatjuk a testvéreket, hogy október 1-jén, csütörtökön a plébánia hivatal kivételesen zárva tart.

Október 2-án, pénteken Szent Őrzőangyalok emléknapja lesz, egyben elsőpéntek. 17 órától szentgyónási lehetőséget biztosítunk a plébániatemplomban. Az esti szentmise gyászmise lesz.

Várjuk a testvéreket a hétköznapi szentmisékre is.

Október a rózsafüzér hónapja; a korábbi évekhez hasonlóan idén is az alsóváros különböző helyszínein fogunk szabadtéri rózsafüzért imádkozni. Az első alkalom október 3-án, szombaton, 17 órakor lesz a Zrínyi iskola bejárata előtt. A további időpontokat és helyszíneket előre hirdetni fogjuk, illetve hamarosan megtalálható lesz a hirdetőtáblán és internetes felületeinken is.

Szentmiseszándék és egyházközségi hozzájárulás a templom bejáratánál befizethető.

Ebben az évben, Ferenc pápa rendelkezése értelmében a Péterfillér-gyűjtést október 4-én, tehát a következő vasárnapon tartjuk. A befolyt összeget a Szentatya karitatív célokra fordítja.

Gyakran előfordul, hogy testvéreink szentmisén kívüli időpontban érkeznek a templomba, vagy nem ismerik a plébánia hivatal nyitvatartását és ezért nem tudnak minket elérni. A padokra kihelyezett papírokon megtalálható aktuális miserendünk és elérhetőségeink is. Kérjük, vigyék magukkal, hogy a fontos információk mindig kéznél legyenek. Az esetleges változásokról mindig értesítést adunk hirdetési felületeinken.

Szeptember 27., vasárnap – Elvándorlók és menekültek világnapja

, szentmise: † Géza
11 óra, szabadtéri szentmise: élő Péter gyógyulásáért

Szeptember 28., hétfő – köznap