2020. október 24. | 12:38

Hírek, liturgikus rend – 2020. október 25.

Mai vasárnap 17 órakor a Nagyváthy és a Zárda utca kereszteződésénél imádkozzuk a rózsafüzért, várjuk szeretettel a testvéreket szabadtéri imádságunkra.

Október 26-án, hétfőn őszi nagytakarítást szervezünk a plébánián és templomban 16-tól 17.30 óráig. A plébániára 4-5 férfi testvérünk jelentkezését várjuk az udvar téliesítésére, rendbetételére. Jelentkezni a plébánosnál lehet személyesen vagy e-mailben.
Ugyanerre a napra asszonyok jelentkezését is várjuk a templom és környékének takarítására, szintén 16-tól 17.30 óráig. Jelentkezni Németh Józsefné Amálka sekrestyésnél lehet.

Keddi napokon évközi időben Szent Antal litániát végzünk az esti szentmise után, melyre szeretettel várjuk a testvéreket.

Szerdán Szent Simon és Szent Júdás Tádé apostolok ünnepe lesz. Várjuk a testvéreket a reggel 7 órai szentmisére.

Pénteken 17.30 órától gyónási lehetőséget biztosítunk a plébániatemplomban. Tiszta lélekkel imádkozzunk halottainkért.

Szombaton az esti szentmise után, 19 órakor tartjuk az utolsó szabadtéri rózsafüzért imádságunkat, helyszíne a templom előtti Szűzanya szobor. Mécsest hozzunk magunkkal.

November 1-jén, vasárnap, Mindenszentek napján a városi köztemetőben szabadtéri szentmisét mutatunk be 16 órai kezdettel. A vasárnapi szentmisék rendje változatlan marad.

November 2-án, halottak napján a plébániatemplom reggel 7 órakor és este 18 órakor lesz szentmise, Palinban 16.30 órakor.

Köszönjük mindazoknak, akik anyagi hozzájárulásukkal segítik plébániánk működését.

Az óraállítással a miserendünk a plébániatemplomban nem változik, Palinban a keddi szentmise egy órával előbb, 16.30 órakor kezdődik október 27-től.

A plébánia hivatal ügyfélfogadása október 27-től november 2-ig szünetel.

Kérjük, továbbra is szigorúan tartsák be a higiénés szabályokat: használják a kézfertőtlenítőt, védőmaszkot, törekedjenek a távolságtartásra! A mellékhelyiség csak sürgős esetben használható! A sekrestyében csak közvetlen szolgálattevők tartózkodhatnak!
Szentmiseszándék és egyházközségi hozzájárulás a templom bejáratánál befizethető, valamint a hétfői takarításra is ugyanitt lehet jelentkezni.

Október 25., vasárnap – Évközi 30. vasárnap

, szentmise: † Ferenc
11 óra, szabadtéri szentmise
17 óra, szabadtéri rózsafüzér (Nagyváthy-Zárda u. kereszteződése)