2020. október 31. | 11:24

Hírek, liturgikus rend – 2020. november 1.

Mindenszentek ünnepe

November 1-jén, vasárnap, Mindenszentek napján a városi köztemetőben szabadtéri szentmisét mutatunk be, 16 órai kezdettel. A vasárnapi szentmisék rendje változatlan marad. Felhívjuk figyelmüket, hogy a szabadtéri szentmiséken is kötelező a maszk használata.

November 2-án, hétfőn, halottak napján a plébániatemplomban reggel 7 órakor és este 18 órakor lesz szentmise, Palinban 16.30 órakor.

A tisztítótűzben szenvedő lelkek javára teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki novemberben áhítatos lélekkel temetőt látogat és imádkozik az elhunytakért, valamint teljesíti a búcsúnyerés feltételeit: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára.

November 4-én, szerdán Borromeo Szent Károly püspök emléknapja lesz.

November 5-én, csütörtökön Szent Imre herceg ünnepe lesz.

November 6-án, elsőpénteken a Rózsafüzér Társulat tartja imaóráját a templomban, 17 órától.

November 7-én, szombaton a Mária-kör imádkozik a papírdobozban elhelyezett szándékokért a templomban, 17 órától.

Köszönjük mindazoknak, akik anyagi hozzájárulásukkal segítik plébániánk működését.

Az óraátállítással miserendünk a plébániatemplomban nem változik, Palinban a keddi szentmise egy órával előbb, 16.30 órakor kezdődik.

A plébániánkhoz tartozó és különösen itt szolgáló testvéreink számára palackozott szenteltvizet biztosítunk, melyet a plébános úrtól vagy Németh Józsefné sekrestyéstől vehetnek át.

Jövő vasárnap az esti szentmise gitáros lesz, utána dicsőítéssel.

Kérjük, továbbra is szigorúan tartsák be a higiénés szabályokat: használják a kézfertőtlenítőt, védőmaszkot, törekedjenek a távolságtartásra! A mellékhelyiség csak sürgős esetben használható! A sekrestyében csak közvetlen szolgálattevők tartózkodhatnak!
Szentmiseszándék és egyházközségi hozzájárulás a templom bejáratánál befizethető, valamint a hétfői takarításra is ugyanitt lehet jelentkezni.

November 1., vasárnap – Mindenszentek ünnepe

, szentmise: † Angelika édesanya
11 óra, szabadtéri szentmise
16 óra, szabadtéri szentmise (Temető)