2020. március 30. | 12:18

Hírek, liturgikus rend – 2020. március 29.

Nagyböjt 5. vasárnapja

Hirdetjük a kedves testvéreknek, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia járványügyi rendelkezésének megfelelően templomunkban március 22-től nyilvános szentmisét nem tartunk. Liturgikus rendünk ezért némiképp módosul, a felvett miseszándékokat is „sine populo”, vagyis a nép nélkül végezzük.

A szentmiséket Facebook és YouTube csatornáinkon keresztül élőben közvetítjük – terveink szerint egyre jobb minőségben – hogy minél több testvérünk be tudjon kapcsolódni. Ezen kívül imádságokkal és lelkiségi adásokkal is jelentkezünk. Kérjük, látogassák internetes csatornáinkat minél gyakrabban!

A vasárnap megszentelése továbbra is kötelező az egyház tanítása szerint, ezért buzdítjuk a kedves testvéreket a szentmise-közvetítések gyakoribb követésére, illetve az otthon végzett imádságokra.

Egyházi szertartások közül egyedül a temetés szertartását van módunk megtartani, rövidített formában. Gyászmisét is csak a járványveszély elmúlása után előre egyeztetett időpontban tudunk tartani.

A kereszteléseket, házasságkötéseket szintén a járványügyi veszélyhelyzet feloldása után tudjuk elvégzeni.

Az iroda ügyeletet tart a szokásos nyitvatartási időben, de a személyes ügyfélfogadás szünetel, kizárólag telefonon és e-mailben vagyunk elérhetők.

A palini templomban egyelőre semmiféle szertartást nem tartunk.

Az alább található liturgikus rend tehát már a megváltozott miserendet mutatja. Vasárnap csak abban az esetben végzünk két szentmisét, ha mindegyikre van szándék.

Március 29., vasárnap – Nagyböjt 5. vasárnapja

10 óra, szentmise: † édesapa és Horváth nagyszülők