2020. március 23. | 16:52

Hírek, liturgikus rend – 2020. március 22.

Nagyböjt 4. vasárnapja

Hirdetjük a kedves testvéreknek, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia járványügyi rendelkezésének megfelelően templomunkban március 22-től nyilvános szentmisét nem tartunk. Liturgikus rendünk ezért némiképp módosul, a felvett miseszándékokat is „sine populo”, vagyis a nép nélkül végezzük.

A szentmiséket Facebook és YouTube csatornáinkon keresztül élőben közvetítjük – terveink szerint egyre jobb minőségben – hogy minél több testvérünk be tudjon kapcsolódni.

A vasárnap megszentelése továbbra is kötelező az egyház tanítása szerint, ezért buzdítjuk a kedves testvéreket a szentmise-közvetítések gyakoribb követésére, illetve az otthon végzett imádságokra.

Egyházi szertartások közül egyedül a temetés szertartását van módunk megtartani, rövidített formában. Gyászmisét is csak a járványveszély elmúlása után előre egyeztetett időpontban tudunk tartani.

A kereszteléseket, házasságkötéseket szintén a járványügyi veszélyhelyzet elmúlása után tudjuk elvégzeni.

Az iroda ügyeletet tart a szokásostól eltérő nyitvatartási időben, a személyes ügyfélfogadás szünetel, kizárólag telefonon és e-mailben vagyunk elérhetők.

Március 22., vasárnap – Nagyböjt 4. vasárnapja

10 óra, szentmise: † Lajos, férj és édesapa

Március 23.,  hétfő – köznap

Március 24., kedd – köznap