2020. február 01. | 15:10

Hírek, liturgikus rend – 2020. február 2.

Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony)

Ma van Urunk bemutatásának ünnepe (Gyertyaszentelő Boldogasszony) és könyörgőnap a szerzetesi hivatásokért. A szentmisében gyertyákat szentelünk, melyek a hátsó asztalról 200 forintért elvihetők, árát kérjük az állóperselybe tenni.
Ma kezdődik és február 10-ig tart a lourdes-i kilenced imádkozása, délután 17.15 órakor a plébánián. Szeretettel várjuk a híveket.

Szerdán (febr. 5.) a gyermekkórusba jelentkezett gyermekeket és szüleiket várjuk az első megbeszélésre a plébániára, 17 órakor.

Pénteken (febr. 7.) 16 órakor a plébánián fontos megbeszélést tatunk az eucharisztikus kongresszus-i elsőáldozásra jelentkezett gyerekekkel és szüleikkel. Akinek ez az időpont nem lenne jó, azt várjuk vasárnap a 18 órai mise után a plébánián.
16.30 órakor a Szegély imacsoport tartja imaóráját a plébánián.
Péntekenként reggel 8 órától a templom takarítását végezzük, amelyre segítőket keresünk.

Szombaton (febr. 8.) Az Imádság Háza közösség találkozik a plébánián 8.30 órakor.

Előre hirdetjük:

Február 11-én, hétfőn a betegek világnapján az alsóvárosi templomban 10 és 18 órakor, Palinban 16 órakor lesz szentmise; mindegyik misén kiszolgáltatjuk a betegek kenetét.

Február 16-án, vasárnap, 18 órakor szeretettel várjuk a szerelmesek miséjére a házas- jegyes- és szerelmes párokat.

Február 22-én, szombaton a Piarista iskola és óvoda szeretettel hívja az érdeklődőket felnőtt farsangi báljára. Jegyek az iskola gazdasági irodájában kaphatók. A program megtalálható a faliújságon.

Február 25-én, húshagyó kedden, 18 órai kezdettel, imádsággal egybekötött Fánk-partit tartunk a plébánián. A szervezéshez és lebonyolításhoz jelentkezőket várunk. A rendezvényre legkésőbb február 20-ig jelentkezni kell az irodában. Ezen a napon a szentmise kivételesen reggel 7 órakor kezdődik.

Február 28-án, pénteken elkezdődnek a keresztúti ájtatosságok templomunkban. Kérjük a közösségvezetőket, hogy a beosztás szerint készüljenek csoportjukkal az ájtatosság vezetésére.

Április 24-én, pénteken egyházközségi kirándulást szervezünk Kecskemétre. Részletek, jelentkezés hamarosan.

Szentmiseszándékok kérhetők a sekrestyében és az irodában.

Február 2., vasárnap – Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony)

10 óra, szentmise: † Dénes áldozópap lelki üdvéért
18 óra, szentmise: † szülők

Február 3.,  hétfő – köznap

18 óra, szentmise: † szülők

Február 4., kedd – köznap

Február 5., szerda – Szent Ágota szűz és vértanú

Február 6., csütörtök – Miki Szent Pál és társai, vértanúk

Február 7., péntek – köznap

18 óra, szentmise: élő családtagokért

Február 8., szombat – köznap

18 óra, szentmise: Erika gyógyulásáért

Február 9., vasárnap – Évközi 5. vasárnap

10 óra, szentmise: Pro pop
18 óra, szentmise: † Marcell áldozópap lelki üdvéért

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt, illetve ugyanott kérhető miseszándék.