2020. december 12. | 13:28

Hírek, liturgikus rend – 2020. december 13.

Advent 3. vasárnapja

December 17-től január 3-ig a plébánia hivatal zárva tart. Temetés ügyében az erre a célra fenntartott telefonszámon elérhetők vagyunk (93-783-671).

December 19-én, szombaton, 18 órakor a 4. gyertyagyújtás lelki készületében bűnbánati liturgia és általános feloldozás lesz.

December 20-án, vasárnap 16-tól 18 óráig a plébános úr gyóntat a plébániatemplomban a járványügyi előírások betartásával.

Az ünnepek miserendje már elérhető honlapunkon és a faliújságon.

Karácsonyra elkészül kiadványunk, az Alsóvárosi Harangszó ünnepi kiadása.

Elkészült betlehemünk, amely egész nap látogatható a templom torony felőli bejáratánál. A betlehem minden nap reggel 5 és 8, illetve este 16 és 20 óra között zenés díszkivilágításban is megtekinthető.

Kérjük, a templom főbejáratánál különösen vigyázzanak a lépcsőn, mert jeges időben csúszhat.

Karácsonyi ajándéknak ajánljuk szeretettel az alsóvárosi templomról szóló kiadványunkat. A könyv a templomban is megvásárolható, ehhez kérjük megvárni szolgálattevőinket a szentmise végén.

A faliújságon és internetes honlapunkon minden ügyintézéshez szükséges információ megtalálható. Kérjük, kísérjék figyelemmel, megkönnyítve a velünk való kapcsolatfelvételt és kommunikációt.

Nyilvántartásunk szerint még jó néhányan nem rendezték ez évi egyházközségi hozzájárulásukat, kérjük, ne feledjék ezt megtenni, akár online banki átutalással is. Ehhez kapcsolódóan minden fontos információ megtalálható honlapunkon.

Templomainkban csak egészséges és védőmaszkot szabályosan viselő hívő tartózkodhat. A padokban a kijelölt helyeken lehet csak helyet foglalni, és kötelező a kézfertőtlenítés belépéskor. Az egyházi járványügyi intézkedések itt és itt, valamint a faliújságon megtalálhatók.

December 13., vasárnap – Advent 3. vasárnapja

6 óra, szentmise: † János
16.30 óra
, szentmise (Palin)