Menü

2020. augusztus 28. | 14:59

Hírek, liturgikus rend – 2020. augusztus 30.

Évközi 22. vasárnap

Hírek

Szeptember elsejétől változik az iroda ügyeleti rendje: hétfőn, kedden és szerdán 9-től 11 óráig, valamint csütörtökön 14-től 17 óráig leszünk elérhetők személyesen. Pénteken a hivatal zárva tart.

Szeptembertől a plébánia épületében a Zrínyi iskola hittanosainak hitoktatása zajlik minden hétfőn, kedden és szerdán 8-tól 13.30 óráig. A hitoktatáshoz 2 fő önkéntes szolgálati asszisztenst keresünk, jelentkezni az irodában vagy a plébánosnál lehet.

Szeptember 1-től (kedd) az esti szentmisék már 18 órakor kezdődnek.

A közösségek a plébánián egyelőre továbbra sem találkozhatnak, ez alól csak a Szent József kórus képez kivételt, amely a felzárkózás érdekében elkezdheti próbáit szeptember 2-a szerdától a plébánián, 16.30 órától. A kóruspróbák jó idő esetén a plébánia udvarán lesznek megtartva a higiénés szabályok betartásával. A kórus egyúttal új tagok jelentkezését is várja minden szólamban. Jelentkezési korhatár 65 év. Jelentkezni a kántor úrnál vagy Laskai Lillánál lehet.

Szeptember 4-én elsőpéntek, a rózsafüzér társulat 17 órától rózsafüzért imádkozik a templomban, 17.30 órától gyónási lehetőséget biztosítunk.

Jövő vasárnap az esti szentmise gitáros lesz.

Megérkeztek a jövő évi naptárak, kalendáriumok, a templom kiadványos asztaláról elvihetők. A kiadványok árát kérjük az állóperselybe tenni. Az imaszándékokat gyűjtő papírdobozba kérjük, hogy pénzt ne dobjanak.

A vírusfertőzések számának növekedése miatt kérjük, különösen figyeljünk a személyes higiéniára. A templomban a kézfertőtlenítő használata kötelező, a szájmaszk használta pedig erősen ajánlott. Továbbá kerüljük a kézfogást, egymással való érintkezést.

Elhunyt Dobos Gyula nyugalmazott plébános, aki 1969-70-ben volt káplán plébániánkon. Hétfőn az esti szentmisét felajánljuk lelkének üdvéért.

Szentmiseszándék a hétre még kérhető.

Liturgikus rend

Augusztus 30., vasárnap – Évközi 22. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)
9 óra
, szentmise: † Ferenc, Lajos és szülők
11 óra, szabadtéri szentmise
12 óra, keresztelés: Scháden Dávid
19 óra, szentmise: † Zoltán

Augusztus 31., hétfő – köznap

19 óra, szentmise: † Gyula áldozópap

Szeptember 1., kedd – köznap

17.30 óra, szentmise (Palin)
18 óra
, szentmise

Szeptember 2., szerda – köznap

7 óra, szentmise

Szeptember 3., csütörtök – Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító

12.30 óra, gyászmise: † Pap Lajosné Habjánecz Mária
14 óra, temetés: † Pap Lajosné Habjánecz Mária

Szeptember 4., péntek – köznap

18 óra, szentmise

Szeptember 5., szombat – köznap

18 óra, szentmise (Palin)
18 óra, szentmise: † Anna édesanya, nagyanya

Szeptember 6., vasárnap – Évközi 23. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)
9 óra
, szentmise: † nagyszülők
11 óra, szabadtéri szentmise
12 óra, keresztelés: Zakó Zétény
18 óra, szentmise: † Bernadett és szülők