Menü

2019. november 14. | 14:54

Hírek, liturgikus rend – 2019. november 17.

Évközi 33. vasárnap

Hírek

Ma van a szegények világnapja. Az egyetemes könyörgések szándékai között imádkozunk a szegényekért is.

Kedden (nov. 19.) Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe lesz, aki a feleségek, a fiatal anyák, a ferences harmadrend és a szolgáló szeretet védőszentje. Várjuk szeretettel a kedves testvéreket az esti szentmisére.

Pénteken (nov. 22.) Palinban egész napos szentségimádást tartunk, a reggeli szentmise után 9 órától 16 óráig.

Szombaton (nov. 23.) lesz Lábodi István szolgálattevőnk akolitussá avatása a kaposvári székesegyházban, délután 15.30 órakor, melyre szeretettel hívjuk plébániai közösségeinket, híveinket. Ministránsok különösen szeretnénk elvinni a szertartásra. Személyautókkal fogunk menni, jelentkezni legkésőbb csütörtökig lehet a plébánosnál személyesen vagy e-mailben.

Vasárnap (nov. 24.) Krisztus, a Mindenség Királya főünnepe lesz. Ezen a napon a Karitász javára gyűjti az egyház a perselyadományokat.

Felhívjuk a kedves szülők figyelmét, hogy plébániánk gyermekkórust szervez. Ha gyermeke szívesen részt venne egy újonnan alakuló, énekes közösségben, kérjük, töltsék ki a templom újságos asztalára kitett jelentkezési lapot, és juttassák el részünkre! A kórus vezetésében fiatal, kompetens ének-zene tanár is részt vesz. A lelkes jelentkezőket az éneklés mellett játékok, közösségi program és kirándulás is várni fogja. Szeretettel várunk minden jelentkezőt!

Decemberben több karácsonyi koncert is lesz a templomban, melyek időpontjai Facebook-oldalunkon is fenn vannak. A közelgő hajnali szentmisék rendje a faliújságon és honlapunkon úgyszintén megtalálható.

A hajnali szentmisék utáni reggeliztetéshez a tavalyihoz hasonlóan szolgálattevőket keresünk heti váltással. Szolgálatukat a plébánián jelezhetik.

Az egyházközségi hozzájárulás a sekrestyében befizethető.

Szentmiseszándékok kérhetők a sekrestyében és a plébánián is.

 

Liturgikus rend

November 17., évközi 33. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † nagyszülők
18 óra, szentmise: † szülők

November 18.,  hétfő – köznap

18 óra, szentmise: † szülők

November 20., kedd – Árpád-házi Szent Erzsébet

18 óra, szentmise: † Márta

November 21., szerda – köznap

7 óra, szentmise

November 22., csütörtök – A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban

Nincs szentmise

November 23., péntek – Szent Cecília szűz és vértanú

8 óra, szentmise (Palin)*
9-16 óráig, szentségimádás (Palin)
18 óra, szentmise: † György édesapa

November 23., szombat – köznap

18 óra, szentmise

November 24., vasárnap – Krisztus, a Mindenség Királya

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Katalin édesanya
11 óra, keresztelés: Oláh Elizabet
18 óra, szentmise: † Ágota

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt, illetve ugyanott kérhető miseszándék.