2019. október 26. | 14:56

Hírek, liturgikus rend – 2019. október 27.

Vasárnap (okt. 27.) 16.30 órakor a Csengery út és a Szemere utca kereszteződéséhez hívjuk a testvéreket rózsafüzért imádkozni.

Hétfőn (okt. 28.) tartjuk utolsó szabadtéri rózsafüzér imádságunkat a Pannon Egyetem előtti parkolóban, várjuk szeretettel híveinket.

Kedden és szerdán (okt. 29-30.) az énekkar tartja szokásos próbáit a plébánián 16.30 órától.

Pénteken (nov. 1.) Mindenszentek ünnepe, ami parancsolt ünnep. Vasárnapi miserendet tartunk, tehát reggel 8 órakor Palinban, 10 és 18 órakor a plébániatemplomban lesznek szentmisék. A szentmisék előtt és alatt gyónási lehetőséget biztosítunk.

Szombaton (nov. 2.) Halottak napja. Ezen a napon szintén vasárnapi miserendet tartunk, a szentmisék alatt gyónási lehetőséggel. Itt hívjuk fel a testvérek figyelmét, hogy Halottak napja a liturgikus előírások szerint kötelező emléknap, ezért az esti szentmisét is erről kell vennünk, így a szombat esti szentmise vasárnapra nem lesz érvényes.

A plébánia hivatal ügyfélfogadása hétfőtől péntekig (okt. 28-tól nov. 1-ig) szünetel. Sürgős esetben (szentségellátás, temetés) az erre a célra fenntartott telefonszámon elérhetők vagyunk, minden egyéb esetben pedig e-mailen keresztül keressenek bennünket.

Akik még nem rendezték egyházközségi hozzájárulásukat, kérjük, ne felejtsék el azt megtenni. A hozzájárulás alapdíja évi 3500 Ft/kereső fő. A díj befizethető a plébánián ügyfélfogadási időben és a sekrestyében is, szentmisék előtt vagy után.

Szentmiseszándékok kérhetők a sekrestyében és a plébánián is.

Október 27., évközi 30. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Ferenc
16.30 óra, rózsafüzér ájtatosság (Csengery út-Szemere utca sarok)
18 óra, szentmise: † Mária édesanya

Október 28.,  hétfő – Szent Simon és Szent Júdás Tádé apostolok

16.30 óra, rózsafüzér ájtatosság (Pannon Egyetem parkolója)
, igeliturgia

Október 29., kedd – köznap

18 óra, igeliturgia

Október 30., szerda – köznap

7 óra, igeliturgia
14 óra, temetés: † Várhelyi József

Október 31., csütörtök – köznap

November 1., péntek – Mindenszentek ünnepe

18 óra, szentmise: Stefánia gyógyulásáért

November 2., szombat – Halottak napja

, szentmise
, szentmise: † dédszülők és családtagok

November 3., évközi 31. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
9 óra, keresztelés (Palin): Horváth Panna
10 óra, szentmise: † szülők
11 óra, keresztelés: Csíkvár Martin
18 óra, szentmise: † István édesapa

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.