2019. október 26. | 14:36

Hírek, liturgikus rend – 2019. október 20.

Évközi 29. vasárnap – A missziók vasárnapja

Szombaton (okt. 19.) reggel 6 órakor elindult a zarándokcsoport Međugorje-be. Kérjük, az itthon maradtak imáikban hordozzák a hosszú útra indult testvéreiket, hogy épségben és kegyelmekkel megerősödve térhessenek majd vissza.

Vasárnap (okt. 20.) a katolikus missziók javára gyűjtjük és továbbítjuk a perselyadományokat.

Hétfőn, kedden és szerdán (okt. 21-22-23.) a szentmisék elmaradnak, helyettük rózsafüzér ájtatosságot tartunk 18 órai kezdettel, illetve szerdán reggel 7 órai kezdettel a plébániatemplomban.

Kedden (okt. 22.) az énekkari próba elmarad, helyette csütörtökön lesz megtartva. A szerdai próbát az énekkar az ünneptől függetlenül megtartja.
Kedden 19 órakor a férfi imacsoport találkozik a plébánián.

Pénteken (okt. 25.) 16.30 órakor a Szegély imacsoport tartja szokásos imádságát a plébánián.

Szombaton (okt. 26.) egésznapos szentségimádást tartunk a plébániatemplomban reggel 8 órai kezdettel. Az Oltáriszentség napközbeni csendes őrzésére kérjük a hívek szolgálatát, feliratkozni a sekrestyében lehet.

Következő vasárnap (okt. 27.) 16.30 órakor a Csengery út és a Szemere utca kereszteződésénél folytatódik szabadtéri rózsafüzér imádságunk, melyre szeretettel hívjuk és várjuk a testvéreket.

Megjelent az Alsóvárosi Harangszó szeptemberi kiadása, ajánljuk a kedves testvérek figyelmébe. A templom hátsó asztaláról elvihető, ára 300 Ft.

Akik még nem rendezték egyházközségi hozzájárulásukat, kérjük, ne felejtsék el azt megtenni. A hozzájárulás alapdíja évi 3500 Ft/kereső fő. A díj befizethető a plébánián ügyfélfogadási időben és a sekrestyében is, szentmisék előtt vagy után.

Szentmiseszándékok kérhetők a sekrestyében és a plébánián is.

Október 20., évközi 29. vasárnap – A missziók vasárnapja

Október 27., évközi 30. vasárnap

8 óra, szentmise (Palin)*
10 óra, szentmise: † Ferenc
16.30 óra, rózsafüzér ájtatosság (Csengery-Szemere sarok)
18 óra, szentmise: † Mária édesanya

*A palini miseszándékok internetes hirdetéseinkben nem jelennek meg, azokról személyesen a palini templom sekrestyéjében kaphat információt.